Kaebus nr 978
Pressinõukogu otsus 27.08.2020 | ÕIGEKSMÕISTEV.
Õhtuleht ei rikkunud head ajakirjandustava.

Pressinõukogu arutas Postimees Grupi kaebust Õhtulehes 1. juulil 2020 ilmunud artikli „“Kodutunde“ perele läks appi hoopis Lastefond“ peale ja otsustas, et Õhtuleht ei rikkunud head ajakirjandustava.

Artikkel räägib sellest, et Kanal 2 on esitanud “Kodutunde” produtsendi Kristi Loigo osas kuriteoteate ja otsib saatele uut produtsenti. Saade hakkab kandma aga uut nime, sest kaubamärk kuulub Kristi Loigo firmale.

Postimees Grupp kaebas Pressinõukogule, et artikkel sisaldab kaebaja kohta alusetuid süüdistusi, kuid sõna ei antud. Lisaks ei ole kaebaja rahul, et kriitiline artikkel tugineb vaid ühel ja erapoolikul allikal. Kaebaja leiab, et kaubamärgi küsimus on iseseisev teema ja see antud artiklit ei puuduta.

Õhtuleht vastas Pressinõukogule, et artiklis viidatud “Kahe kange” kaubamärki püüdis Eesti Meedia enda nimele registreerida. Õhtuleht lisas, et Kristi Loigo väide kaubamärgi kohta on korrektne. Õhtuleht märkis, et Postimees Grupi meediadivisjoni direktor Nele Laev on artiklis sõna saanud.

Pressinõukogu otsustas, et Õhtuleht ei eksinud ajakirjanduseetika koodeksi vastu. Pressinõukogu hinnangul ei ole kaubamärgi teema meedias uus ja tegemist ei ole mitte süüdistuse, vaid faktiga. Lisaks on kaebaja artiklis sõna saanud.

Pressinõukogu