Kaebus nr 985
Pressinõukogu otsus 24.09.2020 | ÕIGEKSMÕISTEV.
Sakala ei rikkunud head ajakirjandustava.

Pressinõukogu arutas Kadri Vilba kaebust Sakalas 24. juulil 2020 ilmunud artikli „Autistliku poja ema: müüdid on visad kaduma“ peale ja otsustas, et Sakala ei rikkunud head ajakirjandustava.

Sakala avaldas autistliku lapse emaga intervjuu, mis oli ajendatud poliitik Kadri Vilba väljaütlemisest, et autistid võiks end terveks ravida ja lõpetada kujutlemise, et on erilised.

Kadri Vilba kaebas Pressinõukogule, et ta ei ole kuskil ega kunagi selliseid asju öelnud. Kaebaja leiab, et ajakirjanik on moonutanud infot ja edastanud lugejatele pahatahtlikult ebatõeseid väiteid. Kaebaja leiab, et tema sõnade väänamise tulemusel on tekkinud konflikt tema ja autismi põdevate inimeste vahel, kuid talle sõna ei antud.

Sakala vastas Pressinõukogule, et ajakirjaniku refereering Kadri Vilba Facebooki postitatud sõnadest on täpne. Leht lisas, et ka Kadri Vilba kordab postitatud teksti Pressinõukogule esitatud kaebuses. Sakala selgitas, et intervjuu oli reaktsiooniks avalikkuses tekkinud diskussioonile autismi teemal. Leht lisas, et Kadri Vilba suhtes ei ole intervjuus esitatud tõsiseid süüdistusi.

Pressinõukogu otsustas, et Sakala ei rikkunud ajakirjanduseetika koodeksit. Pressinõukogu hinnangul ei ole Sakala moonutanud Kadri Vilba poolt sotsiaalmeedias öeldut. Lisaks ei ole intervjuus esitatud kaebaja kohta süüdistusi, mistõttu ei olnud vaja talle sõna anda.

Pressinõukogu