Peaminister Juhan Parts soovib ajakirjanduselt enam integreerumist Euroopasse

Tallinn, 16. mai 2003. Eesti ajakirjanduse ees seisvatest väljakutsetest on üks olulisemaid tajuda, et Eesti on osa Euroopast. “Meie tegevuskeskkond on Euroopa, mitte vaid Eesti,” ütles peaminister Ajalehtede Liidu toimetuse päeval 15. mail.

“Poliitilisest seisukohast on oluline, et Eesti ajakirjandus mõistaks meie riigi asendi muutust,” ütles Parts peatoimetajate ja väljaandjate ees esinedes. Peaminister möönis, et nii nagu poliitikas, jäävad ka ajakirjanduses tihti probleemid õhku. “Soovin, et tõstatatud probleemid ka lahenduse saaksid,” ütles Parts.

Partsi meelest on oluline tagada info kaitse. Off-shore firmade informatsiooni levik pole ajakirjanduse probleem, vaid ühiskonna probleem, ütles Parts

Peaminister lubas toimetuse päevale kogunenud 50 osavõtja ees, et valitsus rakendab suhetes ajakirjandusega “partneri kontseptsiooni”. “Olen nii avatud kui võimalik,” ütles Parts, kinnitades, et avatus suhetes meediaga ja ühiskonna huvigruppidega on olulised kogu valitsuse jaoks.

Peaminister soovis, et ajakirjandusel jätkuks enesekontrolli võimet, nii nagu seda vajavad ka poliitikud. “Tähtis on, et te ei annaks alust kahtlustuseks, et tegutsete mingi kitsa rühma salajastes huvides,” lisas ta.

Vastates küsimusele oma meediaharjumustest peaministrina, ütles Parts, et jõuab vaid lehti lugeda, kas siis hommikul või õhtul. Samuti kasutab ta nõunike koostatud meediaülevaateid. Peale eesti lehtede üritab peaminister jälgida Helsingin Sanomaid ja ka Financial Times’i. Raadio ja televisiooni jaoks praktiliselt aega ei jää, möönis Parts.

EALL