Prantsusmaa juhtiv eurovisionäär tuleb Eesti ajakirjanikele koolitust tegema

Tallinn, 18. aprill 2002. Prantsusmaa poliitilise juhtkonna nn tarkade klubi liige Philippe Lemaitre tuleb Eesti Ajalehtede Liidu (EALL) kutsel aprilli lõpus Tallinna, et jagada oma ajakirjanikukogemust ja euroteadmisi Eesti ajakirjanikega.

Lemaitre oli peaaegu 30 aastat juhtiva Prantuse lehe Le Monde Brüsseli korrespondent, kuid nüüd töötab ta Brüsselis eurokonsultatsioonifirmas. Ta on üks kümnest tarkade klubi liikmest, kes annab ELi tuleviku küsimustes nõu Prantsuse presidendile ja peaministrile.

26.-27. aprillil Tallinnas toimuva seminari eesmärk on anda ajakirjanikele praktilisi näpunäiteid ELiga seonduvate teemade kajastamisel ning arutada arenguid Eesti integreerumisel ELi. Seminari korraldab Ajalehtede Liit, toetab ELi Delegatsioon Eestis.

Seminari sihtgrupp on ajakirjanikud ja toimetajad, kes kajastavad ELi temaatikat juba praegu või kes hakkavad seda tegema. Kuna ELiga seonduv puudutab üha enam Eesti siseriiklikku elu, on praktiliselt igal ajakirjanikul vaja eurotemaatikaga kursis olla.

Seminaril esinevad veel Erik Terk Tuleviku-uuringute Instituudist ja Hannes Rumm  ELi Infosekretariaadist.

EALL