Pressinõukogu mõistis Äripäeva õigeks

Tallinn, 6. oktoober 2021. Pressinõukogu arutas Timo Sasi kaebust Äripäevas 22. juunil ilmunud artikli “Cinamon müüs legendaarse Kosmose kinohoone” peale ja otsustas, et leht ei rikkunud head ajakirjandustava.

Artikkel räägib Kosmose kinohoone müügist ja hoone uuest omanikust.

Timo Sas kaebas Pressinõukogule, et temast on artiklis loodud kuvand kui ebaausast isikust. Samuti ei ole kaebaja rahul, et teda nimetati Mihhail Nadeli äripartneriks. Kaebaja märkis, et ta ei ole Nadeliga ühtegi tehingut teinud ja ta ei soovi, et teda Nadeli äripartneriks nimetatakse. Samuti on kaebaja sõnul valed artiklis olevad väited, et ta on oma äripartnereid ninapidi vedanud ja esitlenud end Kosmose kino omanikuna, kuigi ta on end tegelikkuses tutvustanud omanikfirma esindajana. Kaebaja ei ole ka rahul sellega, et tema vastulause avaldati oluliselt kärbitud kujul.

Äripäev vastas, et artiklis ei antud hinnangut nimevahetuse kohta. Leht selgitas, et sidemetele Mihhail Nadeliga viidatakse 2015. aasta artikli põhjal, milles kaebaja ütleb, et asutas firma nimega Tianbank Nadeli äriplaani elluviimiseks. Äripäev vastas, et nö ninapidi vedamisest on kõnelenud varasemad artiklid, mis rääkisid Linda Line Shipping OÜ-st ja kaebaja erinevatest kohtuasjadest. Kosmose omanikuks olemise kohta on artiklis lause hoone rentnikult. Ajakirjanik helistas Timo Sasile sooviga küsida omanikuks olemise kohta, kuid kaebaja ei vastanud. Leht lisas, et kaebaja vastulause ilmus täielikult lehe veebis ja paberlehes avaldati lühendatud versioon.

Pressinõukogu otsustas, et Äripäev ei eksinud ajakirjanduseetika koodeksi vastu. Pressinõukogu hinnangul pakuti kaebajale sõna.

Pressinõukogu