Pressinõukogu mõistis Äripäeva õigeks

Tallinn, 8. september 2020. Pressinõukogu arutas Ahmed Ozdojevi kaebust Äripäevas 4. juunil ilmunud artikli „Allilma liidri vabaduse eest 350 000 eurot maksnud ettevõte sai osa rahast tagasi“ peale ja otsustas, et Äripäev ei rikkunud head ajakirjandustava.

Ahmed Ozdojev kaebas Pressinõukogule, et ta ei saanud võimalust kommentaariks. Samuti leiab kaebaja, et artikkel sisaldab valeväiteid ja selle pealkiri on eksitav ja teda solvav. Kaebaja leiab, et artiklis avaldatud info vastu ei ole avalikku huvi, sest ta ei ole avaliku elu tegelane.

Äripäev vastas Pressinõukogule, et ajakirjanik saatis artikli kaebaja advokaadile üle vaatamiseks, kes kinnitas, et kõik on korrektne. Leht lisas, et kaebaja sai sõna oma advokaadi vahendusel. Äripäev selgitas, et artikkel ja isikuandmed on avaldatud kooskõlas avaliku huvi ja isikuandmete regulatsiooniga.

Pressinõukogu otsustas, et Äripäev ei rikkunud ajakirjanduseetika koodeksit. Pressinõukogu hinnangul sai kaebaja sõna oma advokaadi kaudu. Lisaks kinnitas advokaat, kui ajakirjanik saatis talle artikli üle vaatamiseks, et kõik on korrektne.

Pressinõukogu