Pressinõukogu mõistis Ekspressi ja Delfi õigeks

Tallinn, 13. mai 2020. Pressinõukogu arutas MTÜ Greenlife juhataja Aare Tomsoni kaebust Eesti Ekspressis ja Delfis 26. märtsil ilmunud artikli „Eesti üks suurimaid kaitsemaskide oste nurjub täielikult, aga miks?“ peale ja otsustas, et väljaanded ei rikkunud head ajakirjandustava.

Artikkel räägib sellest, et väidetavalt lubas ärimees Aare Tomson müüa terviseametile kaks miljonit respiraatorit, kuid äri jäi katki ning kaup müüdi Leedus ja Lätis maha.

MTÜ Greenlife juhataja Aare Tomson kaebas Pressinõukogule, et artikkel sisaldab valeinfot ja kahjustab tema mainet. Kaebaja märkis, et ajakirjanik lubas tema pankrotti mitte kajastada, samuti oli ajakirjanik teadlik, et MTÜ Geenlife ei olnud Lätis ja Leedus maskide müüja. Kaebaja ei ole rahul, et ta ei saanud artiklis võimalust tema kohta esitatud süüdistusi kommenteerida.

Eesti Ekspress vastas Pressinõukogule, et kaebaja pöördus ise Eesti Ekspressi poole kirjaga, milles ta muu hulgas mainis, et kuna Terviseamet ei tasu ettemaksu, siis läksid maskid Lätti ja Leetu. Ekspress märkis, et artikli fookus oli ebaõnnestunud tehingul. Ekspress lisas, et artiklis olev väide Aare Tomsoni pankroti kohta on õige, sest Aare Tomsoni pankrot kuulutati välja 25. augusti 2015 aasta Tartu Maakohtu määrusega.

Pressinõukogu otsustas, et Eesti Ekspress ja Delfi ei rikkunud artikliga ajakirjanduseetika koodeksit. Pressinõukogu hinnangul sai kaebaja omapoolseid selgitusi anda ning midagi konkreetset ei ole kaebajale ette heidetud.

Pressinõukogu