Pressinõukogu mõistis Hiiu Lehe õigeks

Tallinn, 3. jaanuar 2020. Pressinõukogu arutas Tarmo Männi kaebust Hiiu Lehes 13. septembril ilmunud artikli „Umbusaldus või isiklik rünnak“ ja 17. septembril ilmunud artikli „Umbusaldusest ja arengutest“ peale ning otsustas, et leht ei rikkunud head ajakirjandustava.

Esimene artikkel räägib Hiiumaa vallavolikogu esimehele esitatud umbusaldusavaldusest. Teine artikkel on vallavolikogu esimehe arvamus umbusalduse võimalike põhjuste kohta.

Tarmo Mänd kaebas Pressinõukogule, et mõlemad artiklid olid temaga seotud, kuid temalt kommentaare ega selgitusi ei küsitud. Kaebaja märkis, et umbusaldusavaldusele kirjutas ta alla kui fraktsiooni esimees, esindades kaheksat volikogu liiget ja seda ei saa käsitleda isikliku rünnakuna. Kaebaja lisas, et 13. septembri artiklis avaldatud väljendeid ta ei kasutanud. Kaebaja lisas, et 17. septembri artikkel avaldab tema kohta väite, mis pole tõene. Kaebaja ei ole rahul, et talle samas lehenumbris sõna ei antud.

Hiiu Leht vastas Pressinõukogule, et 13. septembri lühiuudis on tehtud volikogu istungi otseülekande põhjal vahetult enne lehe trükki minekut. Leht lisas, et uudises on kajastatud Tarmo Männi poolt istungil ette loetud umbusaldusavaldus ja tsiteeritud volikogu esimehe sõnu otseülekandes. Leht lisas, et kommentaari kelleltki ei küsitud, sest volikogu istung lehe trükki mineku ajal veel kestis. Leht lisas, et Tarmo Männilt proovis ajakirjanik kommentaari saada järgmise lehenumbri jaoks, kuid Tarmo Mänd keeldus ning seda võimalust ei kasutanud ta ka hiljem.

Pressinõukogu otsustas, et Hiiu Leht ei rikkunud ajakirjanduseetika koodeksit. Pressinõukogu hinnangul on mõlema osapoole seisukohad 13. septembri uudises kajastatud ja tehniliselt ei olnud võimalik sellesse lehenumbrisse täiendavaid kommentaare enam võtta. 17. septembri lehes ilmus volikogu esimehe arvamus, kuid Tarmo Mänd pakutud võimalusest arvamust avaldada keeldus.

Pressinõukogu

Selgusid 2018. aasta pressivideo nominendid

Tallinn, 15. jaanuar 2019. „Aasta pressivideo 2018” konkursi raames valis žürii eile toimunud koosolekul neljakümne viie töö hulgast välja kolm nominenti.

„Aasta pressivideo 2018”  konkursi nominendid on Eesti Ekspressi ja Delfi video: “Kätetu ujuja Matz: sinu puue pole kellegi asi. Tuleb lihtsalt teha, mida ise tahad”, mille autorid on Tiit Blaat ja Oliver Tsupsman. Matz Topkin võitis suvel paraujumise Euroopa meistrivõistlustel 50m seliliujumises hõbemedali. Käteta ning vaid ühe terve jalaga sündinud Matz Topkin tahab osaleda 2020. aasta paraolümpiamängudel Tokyos.

Teiseks nominendiks on Postimehe videosari “Iga samm on kullast”, mille autoriks on Erik Tikan. Tegemist on  jätkuva videosarjaga, kus aasta jooksul jälgitakse kahe naise teekonda ajateenistuses.

Kolmandaks nominendiks on Delfi TV video ” Põlvkonnavahetus: Eesti esimene suhtlusportaal 10 aastat hiljem”, mille autoriteks on Sigrid Salutee, Joonatan Allandi, Kadri Nikopensius ja Mark Šandali. Veel 10 aastat tagasi ei leidunud Eestis noort, kes ei kasutaks sõpradega suhtlemiseks Rate.ee keskkonda. Tänaseks näib portaali keskmine kasutaja olevat keskealine ning peamiselt elukaaslase leidmisele orienteeritud. Delfi TV uuris, millist elu elatakse kunagises ikoonilises sotsiaalmeediaportaalis täna, mil konkurendid on teda varjutamas.

Žüriis osalesid esimehena Balti Filmi- ja Meediakooli õppejõud Jüri Pihel ning liikmetena režissöör ja operaator Taavi Arus ja Äripäeva ajakirjanik Birjo Must.

Konkurss “Aasta pressivideo” toimus tänavu viiendat korda ning võitja kuulutatakse välja ja preemia antakse üle 8. märtsil toimuval pressipeol. Aasta pressivideo võitja saab diplomi ja 640 euro (neto) suuruse preemia.

Täpsemalt saab lugeda SIIT.

EALL