Pressinõukogu tegi Kanal2 kohta õigeksmõistva otsuse

Tallinn, 31. detsember 2019. Pressinõukogu arutas kaebust Kanal2 saates „Krimi“ 27. augustil eetris olnud saatelõigu peale ja otsustas, et telekanal ei rikkunud head ajakirjandustava.

Saatelõik räägib Haron Dikajevi kuritegeliku ühenduse liikmete karistamisest kohtu poolt.

Kaebaja leidis, et saates on avaldatud valeinfot kohtualuste karistuse kohta. Kaebaja selgitas, et saatelõigus näidatutest ei karistatud kedagi narkootiliste ainete käitlemise või mistahes muu narkootikumidega seotud kuriteo toimepanemise eest.

Kanal2 vastas Pressinõukogule, et saatelõik käsitles hulga inimeste kohtuprotsessi ja süüdistusi. Kanal2 lisas, et saatelõigu allikad on riigiprokuratuur ning politsei- ja piirivalveamet, kes väidavad, et ühenduse liikmeid süüdistati ka narkootikumide käitlemises.

Pressinõukogu otsustas, et Kanal2 ei eksinud ajakirjanduseetika koodeksi vastu. Pressinõukogu hinnangul ei ole põhjust riigiprokuratuuri ning politsei- ja piirivalveameti infos kahelda. Lisaks ei nimetatud saatelõigus peale Haron Dikajevi kellegi nime ja seetõttu pole kaebaja ka laiemale avalikkusele tuvastatav.

Pressinõukogu