Pressinõukogu tegi Õhtulehe kohta õigeksmõistva otsuse

Tallinn, 29. juuni 2021. Pressinõukogu arutas Madis Süti kaebust Õhtulehes 4. mail ilmunud artikli “Madis Sütt peab Isamaast na***I tõmbama! Parempoolne väidab: Seeder ja Sibul olid 400 uuest liikmest teadlikud” peale ja otsustas, et leht ei rikkunud head ajakirjandustava.

Madis Sütt kaebas Pressinõukogule, et artikli pealkiri viitab selgelt ebatsensuursele sõnale ning on tema nime ja isikut solvav.

Õhtuleht vastas, et tegemist on sõnamänguga, mida toetavad Madis Süti kampaaniameistri väljaütlemised ja loos esitatud fakt, et kaebaja pidi erakonnast lahkuma.

Pressinõukogu otsustas, et Õhtuleht ei eksinud ajakirjanduseetika koodeksi vastu, sest tegemist on pigem maitseküsimusega.

Pressinõukogu

Selgusid 2018. aasta pressivideo nominendid

Tallinn, 15. jaanuar 2019. „Aasta pressivideo 2018” konkursi raames valis žürii eile toimunud koosolekul neljakümne viie töö hulgast välja kolm nominenti.

„Aasta pressivideo 2018”  konkursi nominendid on Eesti Ekspressi ja Delfi video: “Kätetu ujuja Matz: sinu puue pole kellegi asi. Tuleb lihtsalt teha, mida ise tahad”, mille autorid on Tiit Blaat ja Oliver Tsupsman. Matz Topkin võitis suvel paraujumise Euroopa meistrivõistlustel 50m seliliujumises hõbemedali. Käteta ning vaid ühe terve jalaga sündinud Matz Topkin tahab osaleda 2020. aasta paraolümpiamängudel Tokyos.

Teiseks nominendiks on Postimehe videosari “Iga samm on kullast”, mille autoriks on Erik Tikan. Tegemist on  jätkuva videosarjaga, kus aasta jooksul jälgitakse kahe naise teekonda ajateenistuses.

Kolmandaks nominendiks on Delfi TV video ” Põlvkonnavahetus: Eesti esimene suhtlusportaal 10 aastat hiljem”, mille autoriteks on Sigrid Salutee, Joonatan Allandi, Kadri Nikopensius ja Mark Šandali. Veel 10 aastat tagasi ei leidunud Eestis noort, kes ei kasutaks sõpradega suhtlemiseks Rate.ee keskkonda. Tänaseks näib portaali keskmine kasutaja olevat keskealine ning peamiselt elukaaslase leidmisele orienteeritud. Delfi TV uuris, millist elu elatakse kunagises ikoonilises sotsiaalmeediaportaalis täna, mil konkurendid on teda varjutamas.

Žüriis osalesid esimehena Balti Filmi- ja Meediakooli õppejõud Jüri Pihel ning liikmetena režissöör ja operaator Taavi Arus ja Äripäeva ajakirjanik Birjo Must.

Konkurss “Aasta pressivideo” toimus tänavu viiendat korda ning võitja kuulutatakse välja ja preemia antakse üle 8. märtsil toimuval pressipeol. Aasta pressivideo võitja saab diplomi ja 640 euro (neto) suuruse preemia.

Täpsemalt saab lugeda SIIT.

EALL