Pressinõukogu tegi „Pealtnägija“ kohta õigeksmõistva otsuse

Tallinn, 4. aprill 2022. Pressinõukogu arutas Varro Vooglaiu kaebust Rahvusringhäälingus 16. veebruaril eetris olnud „Pealtnägija“ peale ja otsustas, et saade ei rikkunud head ajakirjandustava.

„Pealtnägija“ alguses ütleb saatejuht Mihkel Kärmas, et Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) korraldas mullu kevadel ridamisi miitinguid NETSi vastu, kuigi massikogunemised olid sel hetkel keelatud.

Varro Vooglaid kaebas Pressinõukogule, et saatejuhi poolt öeldud väide, nagu oleks SAPTK korraldanud läinud kevadel ridamisi miitinguid NETSi vastu, on vale. Varro Vooglaid selgitas, et SAPTK ei korraldanud 2021. aasta kevadel NETSi ega koroonapiirangutega seonduvalt ühtegi miitingut ega muus vormis avalikku koosolekut. Kaebaja leiab, et seega on saatejuhi esitatud väide ja sellega loodud kuvand, nagu rikkunuks SAPTK mullu kevadel miitinguid korraldades kehtivat õigust, vale.

Eesti Rahvusringhääling vastas Pressinõukogule, et toimetus sai ebatäpsusest teada kaebuse laekumisel 17. veebruaril ning vabandas samal päeval veebis ja järgmises saates.

Pressinõukogu otsustas, et „Pealtnägija“ ei eksinud ajakirjanduseetika koodeksi vastu, sest toimetus reageeris eksimusest teada saades kiiresti: parandas koheselt vea veebis ja vabandas järgmises saates.

Pressinõukogu