Pressinõukogu uued liikmed on Ragne Kõuts-Klemm ja Maarja Pild

Tallinn, 29. juuni 2020. Eesti Meediaettevõtete Liidu nõukogu valis Pressinõukogu uuteks liikmeteks advokaat Maarja Pildi ja ajakirjandusõppejõu Ragne Kõuts-Klemmi.

Pressinõukogu koosseis on: Saarte Hääle väljaandja ja peatoimetaja Gunnar Siiner (Pressinõukogu esimees), Riigikontrolli nõunik Toomas Mattson (aseesimees), advokaadibüroo Cobalt vandeadvokaat Kadri Michelson, Postimehe peatoimetaja asetäitja Aivar Reinap, Äripäeva uuriva toimetuse ajakirjanik Koit Brinkmann, Ekspress Grupi uuriva ajakirjanduse juht Tarmo Vahter, Õhtulehe peatoimetaja Martin Šmutov, Eesti Rahvusringhäälingu veebiuudiste ja portaalide juht Urmet Kook, advokaadibüroo Triniti advokaat Maarja Pild ning Tartu Ülikooli ajakirjandussotsioloogia dotsent Ragne Kõuts-Klemm.

Eesti Meediaettevõtete Liit nimetab Pressinõukogu liikmed kaheks aastaks. Vastavalt statuudile võib liikmeksoleku aega pikendada ühe tsükli ehk kahe aasta võrra.

Pressinõukogu on ajakirjanduse eneseregulatsiooni organ, mis pakub ajakirjandusega vastuollu sattunud inimesele või asutusele võimaluse leida kohtuväline lahendus. Nõukogu arutab kaebusi, mis laekuvad ajakirjanduses ilmunud materjalide peale. Kui Pressinõukogu liige on seotud arutlusel oleva kaebusega või kui liikmel on huvide konflikt, siis liige antud kaebuse arutelul ei osale.

Eesti Meediaettevõtete Liit