Pressinõukogu uus liige on Kristel Voltenberg

Tallinn, 1. oktoober 2019. Eesti Meediaettevõtete Liidu nõukogu nimetas alates tänasest, 1. oktoobrist Pressinõukogu uueks liikmeks ettevõtja Kristel Voltenbergi ja vabastas Kunstiakadeemia professori David Vseviovi seoses tema liikmeksoleku aja lõppemisega.

Pressinõukogu koosseis alates tänasest on: Saarte Hääle väljaandja ja peatoimetaja Gunnar Siiner (esimees), advokaadibüroo Cobalt vandeadvokaat Viive Kaur, Postimehe peatoimetaja asetäitja Aivar Reinap, Äripäeva uuriva toimetuse juht Koit Brinkmann, ettevõtja Kristel Voltenberg, Riigikohtu halduskolleegiumi kohtunik Jüri Põld, Riigikontrolli kommunikatsioonijuht Toomas Mattson, Ekspress Grupi uuriva ajakirjanduse juht Tarmo Vahter, Õhtulehe peatoimetaja Martin Šmutov ning Eesti Rahvusringhäälingu veebiuudiste ja portaalide juht Urmet Kook.

Eesti Meediaettevõtete Liit nimetab Pressinõukogu liikmed kaheks aastaks. Vastavalt statuudile võib liikmeksoleku aega pikendada ühe tsükli ehk kahe aasta võrra.

Pressinõukogu on ajakirjanduse eneseregulatsiooni organ, mis pakub ajakirjandusega vastuollu sattunud inimesele või asutusele võimaluse leida kohtuväline lahendus. Nõukogu arutab kaebusi, mis laekuvad ajakirjanduses ilmunud materjalide peale. Kui Pressinõukogu liige on seotud arutlusel oleva kaebusega või kui liikmel on huvide konflikt, siis liige antud kaebuse arutelul ei osale.

Eesti Meediaettevõtete Liit