Pressinõukogu uus liige on Merili Nikkolo

Tallinn, 31. märts 2022. Eesti Meediaettevõtete Liidu nõukogu nimetas täna toimunud koosolekul Pressinõukogu uueks liikmeks Eesti Ekspressi peatoimetaja Merili Nikkolo.

Merili Nikkolo volitused Pressinõukogus algavad täna ja kestavad vastavalt Pressinõukogu statuudile kaks aastat.

Pressinõukogu esimees on Õhtulehe peatoimetaja Martin Šmutov ja aseesimees advokaadibüroo Cobalt vandeadvokaat Kadri Michelson. Pressinõukogu liikmed on Lääne Elu peatoimetaja Kaire Reiljan, advokaadibüroo Triniti vandeadvokaat Maarja Pild, Tartu Ülikooli ajakirjandussotsioloogia dotsent Ragne Kõuts-Klemm, Postimehe peatoimetaja asetäitja Aivar Reinap, Äripäeva uudiste- ja uuriva toimetuse ajakirjanik Koit Brinkmann, Eesti Ekspressi peatoimetaja Merili Nikkolo, Eesti Rahvusringhäälingu veebiuudiste ja portaalide juht Urmet Kook ning meediaõppejõud ja –koolitaja Väino Koorberg.

Pressinõukogu on ajakirjanduse eneseregulatsiooni organ, mis pakub lugejatele, kuulajatele ja vaatajatele võimaluse leida meediaga vastuollu sattunult kohtuväliseid lahendusi.

Pressinõukogu liikmed nimetab Eesti Meediaettevõtete Liit kaheks aastaks. Vastavalt Pressinõukogu statuudile saab üks isik olla Pressinõukogus kaks tsüklit ehk neli aastat.

Eesti Meediaettevõtete Liit