Pressinõukogu uus liige on Väino Koorberg

Tallinn, 1. november 2021. Eesti Meediaettevõtete Liidu nõukogu nimetas Pressinõukogu uueks liikmeks meediaõppejõu ja –koolitaja Väino Koorbergi.

Väino Koorbergi volitused Pressinõukogus algavad täna ja kestavad vastavalt Pressinõukogu statuudile kaks aastat. Väino Koorberg vahetas välja Toomas Mattsoni, kelle aeg Pressinõukogu liikmena sai täis. Toomas Mattson oli ka Pressinõukogu aseesimees.

Pressinõukogu esimees on Õhtulehe peatoimetaja Martin Šmutov. Pressinõukogu liikmed on advokaadibüroo Cobalt vandeadvokaat Kadri Michelson, Lääne Elu peatoimetaja Kaire Reiljan, advokaadibüroo Triniti vandeadvokaat Maarja Pild, Tartu Ülikooli ajakirjandussotsioloogia dotsent Ragne Kõuts-Klemm, Postimehe peatoimetaja asetäitja Aivar Reinap, Äripäeva uuriva toimetuse ajakirjanik Koit Brinkmann, Ekspress Grupi uuriva ajakirjanduse juht Tarmo Vahter, Eesti Rahvusringhäälingu veebiuudiste ja portaalide juht Urmet Kook ning meediaõppejõud ja –koolitaja Väino Koorberg.

Novembri koosolekul tuleb Pressinõukogu liikmetel endas seast valida ka uus aseesimees.

Pressinõukogu on ajakirjanduse eneseregulatsiooni organ, mis pakub lugejatele, kuulajatele ja vaatajatele võimaluse leida meediaga vastuollu sattunult kohtuväliseid lahendusi.

Pressinõukogu liikmed nimetab Eesti Meediaettevõtete Liit kaheks aastaks. Vastavalt Pressinõukogu statuudile saab üks isik olla Pressinõukogus kaks tsüklit ehk neli aastat.

Pressinõukogu