Pressinõukogu uus liige on vandeadvokaat Kadri Michelson

Tallinn, 31. jaanuar 2020. Eesti Meediaettevõtete Liidu nõukogu nimetas eile toimunud koosolekul Pressinõukogu uueks liikmeks advokaadibüroo Cobalt vandeadvokaadi Kadri Michelsoni.

Kadri Michelson vahetas välja vandeadvokaat Viive Kauri, kes oli Pressinõukogu liige neli aastat.

Pressinõukogu liikmed nimetab Eesti Meediaettevõtete Liit kaheks aastaks. Vastavalt Pressinõukogu statuudile saab üks isik olla Pressinõukogus kaks tsüklit ehk neli aastat.

Pressinõukogu on ajakirjanduse eneseregulatsiooni organ, mis pakub lugejatele, kuulajatele ja vaatajatele võimaluse leida meediaga vastuollu sattunult kohtuväliseid lahendusi.

Pressinõukogu esimees on Saarte Hääle väljaandja ja peatoimetaja Gunnar Siiner ja aseesimees on Riigikontrolli nõunik Toomas Mattson. Pressinõukogu liikmed on advokaadibüroo Cobalt vandeadvokaat Kadri Michelson, Postimehe peatoimetaja asetäitja Aivar Reinap, Äripäeva uuriva toimetuse ajakirjanik Koit Brinkmann, ettevõtja Kristel Voltenberg, kirjanik Jaak Jõerüüt, Ekspress Grupi uuriva ajakirjanduse juht Tarmo Vahter, Õhtulehe peatoimetaja Martin Šmutov ning Eesti Rahvusringhäälingu veebiuudiste ja portaalide juht Urmet Kook.

Eesti Meediaettevõtete Liit/Pressinõukogu