Pressinõukogus on kaks uut liiget

Tallinn, 1. märts 2019. Eesti Ajalehtede Liidu (EALL) nõukogu nimetas uuteks Pressinõukogu liikmeteks alates tänasest Riigikohtu halduskolleegiumi kohtuniku Jüri Põllu ja Postimehe peatoimetaja asetäitja Aivar Reinapi.

EALL nõukogu vabastas samas Pressinõukogu liikme kohalt Tallinna linnavolikogu liikme ja endise kohtuniku Helve Särgava, kelle liikmeksoleku aeg sai täis. Samuti vabastati Pressinõukogu liikme kohalt Postimehe arvamustoimetuse endine juht Neeme Korv, kes suundus tööle Äripäeva.

Pressinõukogu koosseis alates tänasest on: Saarte Hääle väljaandja ja peatoimetaja Gunnar Siiner (esimees), advokaadibüroo Cobalt vandeadvokaat Viive Kaur, Postimehe peatoimetaja asetäitja Aivar Reinap, Äripäeva peatoimetaja asetäitja Aivar Hundimägi, Kunstiakadeemia professor David Vseviov, Riigikohtu halduskolleegiumi kohtunik Jüri Põld, Riigikontrolli kommunikatsioonijuht Toomas Mattson, Ekspress Grupi uuriva ajakirjanduse juht Tarmo Vahter, Õhtulehe peatoimetaja Martin Šmutov ning Eesti Rahvusringhäälingu veebiuudiste ja portaalide juht Urmet Kook.

Eesti Ajalehtede Liit nimetab Pressinõukogu liikmed kaheks aastaks. Vastavalt statuudile võib liikmeksoleku aega pikendada ühe tsükli ehk kahe aasta võrra.

Pressinõukogu on ajakirjanduse eneseregulatsiooni organ, mis pakub ajakirjandusega vastuollu sattunud inimesele või asutusele võimaluse leida kohtuväline lahendus. Nõukogu arutab kaebusi, mis laekuvad ajakirjanduses ilmunud materjalide peale. Kui Pressinõukogu liige on seotud arutlusel oleva kaebusega või kui liikmel on huvide konflikt, siis liige antud kaebuse arutelul ei osale.

Lisaks Eesti Ajalehtede Liidu liikmeslehtedele on Pressinõukoguga ühinenud Eesti Rahvusringhääling, Kanal 2, Delfi, raadio Kuku, Tallinna TV, BNS, TV3 ning ajalehed Pealinn ja Stolitsa.

EALL