Pressipeol selguvad ajakirjandusauhindade võitjad

Tallinn, 3. märts 2020. Eesti Meediaettevõtete Liit korraldab sel reedel, 6. märtsil Tallinnas Õpetajate Majas pressipeo, et anda ajakirjanduspreemiate võitjatele kätte auhinnad.

Pressipeol avalikustatakse aasta ajakirjanik 2019, kes saab kingituseks kullatud sule, mille autorid on metallikunstnik Ive-Maria Köögard ja klaasikunstnik Katrin Tukmann.

Ajakirjandustaustaga eraisikud Hans H. Luik, Igor Rõtov, Toomas Leito, Jüri Ehasalu ja Margus Mets annavad üle elutööpreemia ja noore ajakirjaniku preemia.

Tseremoonial avalikustatakse 2019. aasta parima arvamuse, olemusloo ja uudise võitjad nii üleriigilises kui ka maakonnalehtede kategoorias. Selguvad ka võitjad multimeedia, parima venekeelse loo ja venekeelse arvamuse kategoorias. Samuti avalikustatakse võitjad kujunduskonkursi kategooriates.

Koos Eesti Pressifotograafide Liidu, Canoni ja Overalliga antakse üle fotoauhinnad: autasu saavad 2019. aasta parima pressifoto autor ning parima uudisfoto, olemusfoto, spordifoto ja portreefoto autor. Eesti Pressifotograafide Liit annab üle ka aasta parima video auhinna.

Eesti Pressifotograafide Liit avab Tallinnas Ülemiste keskuses 6. märtsil parimatest mullustest pressifotodest näituse ja esitleb raamatut „Eesti Pressifoto 2020“.

Eesti Meediaettevõtete Liit