Reedel avalikustatakse Eesti ajakirjandusauhindade võitjad

Tallinn, 14. veebruar 2023. Eesti Meediaettevõtete Liit korraldab reedel, 17. veebruaril Tallinnas pressipeo, kus avalikustatakse 2022. aasta Eesti ajakirjandusauhindade võitjad, samal päeval avatakse ka pressifoto näitus.

Reedel toimuval pressipeol selgub „Eesti ajakirjandusauhinnad 2022“ konkursi raames aasta ajakirjanik 2022, kes saab preemiaks 5000 eurot. Aasta ajakirjaniku auhinda rahastavad Delfi Meedia, Õhtuleht Kirjastus ja Äripäev.

Rootsi meediakontsern Bonnier ja ajaleht Äripäev kuulutavad välja 2022. aasta uuriva ajakirjanduse auhinna ehk Bonnieri preemia, mille suurus on 7500 eurot.

Ajakirjandustaustaga eraisikud Hans H. Luik, Igor Rõtov, Jüri Ehasalu, Margus Mets ja Toomas Leito pärijad annavad välja noore ajakirjaniku preemia ja elutööpreemia. Fondi suurus on kokku 12 000 eurot, mis jaguneb järgmiselt: elutöö preemia 6000 eurot ning noore ajakirjaniku preemia 6000.

Samuti avalikustatakse üleriigilise uudise, arvamuse ja olemusloo, multimeedia, podcasti, maakonnalehe uudise, arvamuse ja olemusloo ning parima venekeelse arvamuse, uuriva loo ja olemusloo võitjad. Neid preemiaid rahastavad Delfi Meedia, Õhtuleht Kirjastus ja Äripäev ning iga auhinna suurus on 1000 eurot.

Pressipeol avalikustatakse ka kujunduskonkursi auhinnad üleriigiliste ja kohalike lehtede uudislugude, olemuslugude külgede kujunduse ja avatud kategoorias ning digitööde kategoorias. Võitjate vahel läheb jagamisele auhinnafond 2000 eurot.

Eesti Pressifotograafide Liit avab reedel koostöös Canoni ja Overalliga Tallinnas Viru Keskuse aatriumis pressifotode näituse, kus on väljas 2022. aasta parimad fotod ning avalikustatakse fotoauhindade ning videokonkursi võitjad. Samuti tutvustatakse värskelt trükist tulnud “Eesti Pressifoto 2023” aastaraamatut.

Eesti Meediaettevõtete Liit