Reedel avatakse Tallinnas Eesti pressifoto näitus ja avalikustatakse fotopreemiate võitjad

Tallinn, 15. veebruar 2023. Eesti Pressifotograafide Liit (EPFL) koostöös Eesti Meediaettevõtete Liidu (EML) ning Canoni ja Overalliga avab sel reedel, 17. veebruaril Tallinnas Viru Keskuse aatriumis kell 13.00 traditsioonilise pressifotode näituse, kus on väljas 2022. aasta parimad fotod. Samas avalikustatakse fotoauhindade ning videokonkursi võitjad ning tutvustatakse värskelt trükist tulnud “Eesti Pressifoto 2023” aastaraamatut.

Eesti Pressifotograafide Liidu (EPFL) ja Eesti Meediaettevõtete Liidu (EML) žürii koostöös Canoni ja Overall Pro Shop’iga, valis üle tuhande foto seast 2022. aasta ”Aasta Pressifoto” ning parima uudis-, olemus-, spordi- ja portreefoto.

Žürii esimees oli Postimehe peatoimetaja Priit Hõbemägi. Eestist olid fotosid hindamas fotoajakirjanik Raul Mee ja ajakirjanik Mari Mets. Välismaised žüriiliikmed olid Lätis tegutsev vabakutseline fotograaf Mikus Klavins ning Leedu relvajõudude fotograaf Ieva Budzeikaitė.

Kokku laekus konkursile 637 fototööd, pildifaile koos fotoseeriatega kokku 1028. Fotod kandideerisid neljas erinevas kategoorias. Osalejaid oli tänavu 60.

Kategooriate lõikes võitnud tööde hulgast valis žürii omakorda parima töö, mis pälvis tiitli „Aasta Pressifoto 2022“.

Videokonkursil kandideeris kokku 40 tööd, mille seast valiti välja kolm nominenti. Videod kandideerivad ühes kategoorias. Žüriis osalesid esimehena Delfi Meedia loovjuht Ester Vaitmaa, Kuku peatoimetaja Madis Kimmel ja vabakutseline videograaf Kristjan Madalvee.

Võitjad tehakse teatavaks pressifoto näituse avamisel ja auhinnad antakse üle EML’i korraldataval pressipeol 17. veebruari õhtul. Tseremoonial antakse auhinnad üle ka parima pressivideo 2022 konkursi võitjatele. Iga kategooria võitja saab diplomi ja 1000 euro (neto) suuruse preemia. „Aasta Pressifoto 2022“ autor pälvib lisaks veel 1000 euro (neto) suuruse preemia.

Viru Keskuses toimuval näituse avamisel esitletakse ka raamatut „Eesti Pressifoto 2023“. Raamatu toimetaja Eero Vabamägi sõnul annab raamat põhjalikuma ülevaate läinud aasta olulisematest sündmustest Eestis. Raamatut saab soetada EPFLi kodulehe kaudu, kus nähtav ka veebiraamat.

Kõik nomineeritud tööd on ”Aasta Pressifoto 2022” käsitlevate uudiste juures vabalt kasutatavad. Kohustuslik on avaldada pildiallkirjad ja viited foto autoritele koos autori poolt esindatava väljaande või meediaagentuuri nimega. Fotod leiate SIIT

Nomineeritud pressivideod on leitavad SIIT

Eesti Pressifotograafide Liidu koostööpartnerid konkursi “Aasta Pressifoto 2022″ korraldamisel on Eesti Meediaettevõtete Liit, Canon ja Overall Eesti.

Eesti Meediaettevõtete Liit