Selgusid 2018. aasta parimad pressifotod

Tallinn, 9. jaanuar 2019. Eesti Pressifotograafide Liidu (EPFL) ja Eesti Ajalehtede Liidu (EALL) žürii koostöös Canoni ja Overall Pro Shop’iga valis eile toimunud koosolekul ligi 700 foto seast 2018. aasta pressifoto ning parima uudis-, olemus-, spordi- ja portreefoto.

Žürii esimees oli Eesti Ajalehtede Liidu liikmeslehtede esindajana Eesti Meedia uuriva ajakirjanduse juht Holger Roonemaa. Eestist olid fotosid hindamas fotograaf Marko Mumm ning kunstnik ja Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakonna professor Marge Monko. Välismaised žüriiliikmed olid seekord Leedu Pressifotograafide Klubi president Jonas Staselis ning Peterburist pärit ja mullu World Press Photo konkursil Inimeste fotolugude kategoorias kolmanda koha pälvinud vabakutseline fotograaf Tatiana Vinogradova.

Kokku laekus konkursile 644 tööd, nendest fototöid 552, pildifaile koos fotoseeriatega 644. Fotod kandideerisid neljas erinevas kategoorias. Osalejaid oli tänavu 61.

Kategooriate lõikes võitnud tööde hulgast valis žürii omakorda parima töö, mis pälvis tiitli „Aasta Pressifoto 2018“.

Žürii avalikustas eile nominendid. Võitjad tehakse teatavaks Pressifoto näituse avamisel ja auhinnad antakse üle EALLi korraldataval pressipeol 8. märtsil.

Iga kategooria võitja saab diplomi ja 640 euro (neto) suuruse preemia. „Aasta Pressifoto 2018“ autor pälvib lisaks veel 640 euro (neto) suuruse preemia.

Aasta pressifoto 2018 nominendid leiate SIIT. Kõik nomineeritud tööd on Aasta Pressifoto 2018 käsitlevate uudiste juures vabalt kasutatavad. Kohustuslik on avaldada pildiallkirjad ja viited foto autoritele koos autori poolt esindatava väljaande või meediaagentuuri nimega.

EALL