Selgusid 2019. aasta parimad pressifotod

Tallinn, 10. jaanuar 2020. Eesti Pressifotograafide Liidu (EPFL) ja Eesti Meediaettevõtete Liidu (EML) žürii koostöös Canoni ja Overall Pro Shop’iga valis eile toimunud koosolekul ligi 700 foto seast 2019. aasta „Aasta Pressifoto“ ning parima uudis-, olemus-, spordi- ja portreefoto.

Kokku laekus konkursile 675 tööd, nendest fototöid oli esitatud 576, pildifaile koos fotoseeriatega oli kokku 675. Fotod kandideerisid neljas erinevas kategoorias. Osalejaid oli 47.

Kategooriate lõikes võitnud tööde hulgast valis žürii omakorda parima töö, mis pälvis tiitli „Aasta Pressifoto 2019“. Žürii avalikustas eile nominendid. Võitjad tehakse teatavaks Pressifoto näituse avamisel ja auhinnad antakse üle EML’i korraldataval pressipeol 6. märtsil.

Aasta pressifoto 2019 nominendid uudisfoto kategoorias on Robin Rootsi foto Õhtulehes „Kes valvab politseijuhi seljatagust?“, Eesti Päevaleht ja Delfi fotograafi Rauno Volmari foto „Tõe hetk“, mis räägib Sotsiaaldemokraatliku Erakonna valimispeost pubis Pööbel ning Tairo Lutteri foto Postimehes „Rahvusspordiala lootused osutusid pätipoisteks“.

Olemusfoto nominendid on Andras Kralla Äripäevast fotoga „Mängutund“, Priit Simson Eesti Päevalehest fotoseeriaga „Teistmoodi naabrid“ ja Eero Vabamägi Postimehest fotoga „Tantsukeel“.

Portreefoto nominendid on Dmitri Kotjuh Järva Teatajast fotoga „Esimene naiskapten raudteelaevas“, Krõõt Tarkmeel ajakirjast Anne&Stiil fotoga „Silvia Ilves noorima pojaga“ ja Robin Roots Õhtulehest fotoga „Töö või lõbu?“.

Spordifoto nominendid on Maanus Masing Saarte Häälest fotoga „Võitlus palli pärast“, Sander Ilvest Postimehest fotodega „Lohesurfar tormisel merel“ ja „Ott Tänak ja Martin Järveoja Türgi ralli esimesel päeval 38 km pikkusel Cetibei kiiruskatsel“

Iga kategooria võitja saab diplomi ja 1000 euro (neto) suuruse preemia. „Aasta Pressifoto 2019“ autor pälvib lisaks veel 1000 euro (neto) suuruse preemia.

Žürii esimees oli Eesti Meediaettevõtete Liidu liikmete esindajana Õhtulehe peatoimetaja ja ASi Õhtuleht Kirjastus juhatuse liige Martin Šmutov. Eestist olid fotosid hindamas vabakutseline loodusemees ja loodusfotograaf Urmas Tartes ning Eesti Päevalehe ja Delfi ühendtoimetuse välisuudiste osakonna juht Kadri Veermäe. Välismaised žüriiliikmed olid Soome fotograaf ja dokumentalist Ella Kiviniemi ning Rootsist pärit ning World Press Photo konkursil viis korda erinevates kategooriates võitnud pressifotograaf Magnus Wennman.

Nominendid leiate SIIT. Kõik nomineeritud tööd on Aasta Pressifoto 2019 käsitlevate uudiste juures vabalt kasutatavad. Kohustuslik on avaldada pildiallkirjad ja viited foto autoritele koos autori poolt esindatava väljaande või meediaagentuuri nimega.

Eesti Meediaettevõtete Liit/Eesti Pressifotograafide Liit