Selgusid 2021. aasta parimad pressifotod

Tallinn, 10. jaanuar 2022. Eesti Pressifotograafide Liidu (EPFL) ja Eesti Meediaettevõtete Liidu (EML) žürii koostöös Canoni ja Overall Pro Shop’iga valis 668 foto seast 2021. aasta “Aasta Pressifoto” ning parima uudis-, olemus-, spordi- ja portreefoto.

Žürii esimees oli Eesti Ekspressi peatoimetaja Merili Nikkolo. Eestist olid fotosid hindamas fotoajakirjanik Erik Peinar ja ajakirjanik ning tegevtoimetaja Hanna-Hulda Reinkort. Välismaised žüriiliikmed olid seekord Berliinis tegutsev tänava- ja dokumentaalfotograaf Nikita Teryoshin ning Helsingin Sanomat fototoimetuse juht Markku Niskanen.

Kokku laekus konkursile 668 fotot. Fotod kandideerisid neljas erinevas kategoorias: uudis, olemus, portree ja sport. Osalejaid oli tänavu 61. Kategooriate lõikes võitnud tööde hulgast valis žürii omakorda parima töö, mis pälvis tiitli „Aasta Pressifoto 2021“.

Žürii avalikustas täna nominendid. Võitjad tehakse teatavaks Pressifoto näituse avamisel ja auhinnad antakse üle Eesti Meediaettevõtete Liidu (EML) korraldataval pressipeol 17. veebruaril 2022.

Iga kategooria võitja saab diplomi ja 1000 euro (neto) suuruse preemia. “Aasta Pressifoto 2021“ autor pälvib lisaks veel 1000 euro (neto) suuruse preemia.

Täpsemalt saab lugeda SIIT

Eesti Meediaettevõtete Liit