Selgusid aasta ajakirjaniku nominendid

Tallinn, 6. veebruar 2023. Eesti Meediaettevõtete Liidu žürii valis tänasel koosolekul aasta ajakirjaniku nominetideks Äripäeva ajakirjaniku Marge Ugezene, Delfi Meedia ajakirjaniku Holger Roonemaa ning Ukrainas käinud ajakirjanikud: Postimehest Jaanus Piirsalu, Eesti Rahvusringhäälingust Anton Aleksejevi ja Kristjan Svirgsdeni ning Delfi Meedia ajakirjaniku Roman Starapopovi.

Äripäeva ajakirjanik Marge Ugezene kirjutas oma karjääri kõige tugevamal aastal palju tundlikke lugusid eestlastest, venelastest ja ukrainlastest ning nendevahelistest kokkupuutepunktidest ja kokkupõrgetest. Samuti kajastas ta hoiu-laenuühistute pettusi ja nende tekitatud valu. Kõrvale uudiseid kinnisvaraturust, suurärimeeste survest väiksematele ettevõtetele jpm.

Delfi Meedia ajakirjanik Holger Roonemaa tööd on jätkuvalt Eestis enim auhindu saanud lugude seas; ta lugudel on rahvusvaheline mõju ja kaal; ta veab suuri rahvusvahelisi projekte; ta koolitab ja õpetab noori, keda huvitab uuriv ajakirjandus; tal on erakordsed allikad ja ta lugudel üha suurem ühiskondlik tähendus.

Nn Ukraina nelik on tunnustus kõigile Ukrainas käinud reporteritele, kuid nominatsiooni said Postimehe ajakirjanik Jaanus Piirsalu, Delfi Meedia ajakirjanik Roman Starapopov ning Anton Aleksejev ja Kristjan Svirgsden Eesti Rahvusringhäälingust.

Aasta ajakirjaniku kandideete oli 11. Kandidaate said esitada toimetused.

Meedialiidu peapreemia „Aasta ajakirjanik 2022“ antakse ajakirjanikule tema viimase aasta väljapaistva töö eest. Preemia suurus on 5000 eurot (neto). Preemiat rahastavad Delfi Meedia, Õhtuleht Kirjastus ja Äripäev.

Võitja avalikustatakse 17. veebruaril toimuval pressipeol.

Žürii tööd juhtis Eesti Ekspressi peatoimetaja Merili Nikkolo. Žürii liikmed olid Eesti Rahvusringhäälingu analüütik Marju Himma-Kadakas, Lääne Elu peatoimetaja Kaire Reiljan, Tartu Ülikooli ajakirjandussotsioloogia dotsent Ragne Kõuts-Klemm, Delfi ja Eesti Päevalehe peatoimetaja Urmo Soonvald, Äripäeva peatoimetaja Meelis Mandel, Õhtulehe peatoimetaja Martin Šmutov ja Põhjaranniku peatoimetaja Erik Gamzejev.

Eesti Meediaettevõtete Liit