Selgusid parima kujundusega ajalehed

Tallinn, 24. nov. 1997. Eesti parima kujundusega ajalehed on Eesti Päevaleht, Pühapäevaleht ja Järva Teataja, selgus Ajalehtede Liidu ja Meediakeskuse korraldatud ajalehtede kujunduskonkursil. Žürii valis välja parima kujundusega ajalehed kolmes kategoorias: üleriigilised päevalehed, nädalalehed ja maakonnalehed. Päevalehtede grupis sai esikoha hiljuti uue kujunduse saanud Eesti Päevaleht. Teine oli oli Äripäev ning kolmandat-neljandat kohta jagasid võrdse punktide arvuga Postimees ja Sõnumileht.

Nädalalehtede grupis osutus parimaks Pühapäevaleht, millele järgnesid Eesti Ekspress ja venekeelne ärileht Delovõje Vedomosti. Maakonnalehtede kategoorias sai võidu Järva Teataja. Teine oli Lääne Elu ja kolmas Sakala.

Hindamise viis läbi žürii, mis koosnes ajalehtede kujundajatest, Tartu Ülikooli ajakirjandusõppejõududest ning Soome ja Suurbritannia ajalehekujunduse asjatundjatest. Konkurssi toetas Avatud Eesti Fond.

Žürii arvates oli kõige ühtlasem tase päevalehtede kategoorias. Suurimad erinevused olid aga maakonnalehtede grupis. Sealseid väljaandeid saab jagada moodsateks ajalehtedeks, reformitud rajoonilehtedeks ja eilse päeva kujundusega väljaanneteks.

Üleriigiliste päevalehtede kategoorias võitnud Eesti Päevalehe juures võlus žüriiliikmeid kaasaegne kujundus. Samas aga leiti, et ajalehe sisuline külg pole veel jõudnud kaasa uute vormivõtetega.

EALL