Selgusid parimad mullused maakonnalehtedes ilmunud artiklid

Tallinn, 7. veebruar 2019. Eesti Ajalehtede Liidu (EALL) žürii valis täna toimunud koosolekul välja maakonnalehtedes 2018. aastal ilmunud parima uudise, arvamuse ja olemusloo nominendid.

Maakonnalehtede uudise nominendid on Erik Gamzejev 11. oktoobril Põhjarannikus ilmunud looga „Jõhvi võimud on kitsid palga ja maksude maksjad“; Annika Kuusik ja Sirle Matt Pärnu Postimehes 2. ja 22. mail ja 13. septembril ilmunud lugudega, mis rääkisid tulekahjust korterelamus, mis paljastas ehituspraagi kõigis kaheteistkümnes Pärnu lähedal asuva Hirvela uuselurajooni kortermajades; Martin Laine ja Meelis Kalme 7. juunil Pärnu Postimehes ilmunud looga „Jokk ehk 150 miljoni eurosed sopaaugud keset Tootsit“ ning Marko Suurmägi Sakalas 12. mail, 14. juulil ja 7. septembril ilmunud artiklitega, mis kajastasid ridaelamus elavate inimeste võitlust oma õiguste eest jõuda lepinguni monopoliseisus oleva vee-ettevõttega.

Uudise kategoorias esitati 36 tööd.

Maakonnalehtede arvamuse nominendid on Aime Jõgi Tartu Postimehes 28. septembril ilmunud looga „Mu ema jalgratas ja kolm T-särki“, Marko Suurmägi 20. juunil Sakalas ilmunud looga „Kuidas osta veekeskust nii, et linnapea vangi ei läheks?“ ning Raul Vinni Saarte Hääles 10. novembril ilmunud looga „Kuidas saada abi? Tuleb petta metoodilist juhendit“.

Arvamuse kategoorias laekus konkursile 22 tööd.

Maakonnalehtede olemuse kategooria nominendid on Katariina Krjutškova 5. mail Sakalas ilmunud artikliga „Kohtingu tagaotsitavaga lõpetas vahistamine“, Merit Männi Järva Teatajas 22. detsembril ilmunud looga „Maailmameister eneseületuses“ ja Anu Viita-Neuhaus Virumaa Teatajas 8. detsembril 2018 ilmunud looga „Luuletaja, kel carnicoma linguae“.

Olemuse kategoorias esitati ajakirjanduspreemiate konkursile 46 tööd.

Võitjad tehakse teatavaks 8. märtsil Tallinnas Õpetajate Majas toimuval pressipeol. Kõik võitjad saavad 1000 euro suuruse preemia.

Žürii hindas teiste kriteeriumide seas ka kirjutamismeisterlikkust. Žürii märkis, et kõigis kolmes kategoorias oli huvitavaid leide, mis väärinuks üle-eestilist tähelepanu. Esitatud artiklites oli mitu olulist teemat, mida küll maakonnalehed tõstatasid, kuid mis kahjuks üleriigilises meedias kajastamist ei leidnud.

Žürii tööd juhtis Sakala peatoimetaja Hans Väre. Žüriisse kuulusid Tartu Ülikooli ajakirjanduse magistriõppe programmijuht Ragne Kõuts, Saarte Hääle peatoimetaja ja Pressinõukogu esimees Gunnar Siiner, meediaekspert ja ajakirjanik Väino Koorberg ning Agenda PR kommunikatsioonibüroo asutaja Rasmus Kagge.

EALL