Tallinnas avatakse Eesti pressifoto aastanäitus ja avalikustatakse fotopreemiate võitjad

Tallinn, 19. veebruar 2024. Eesti Pressifotograafide Liit (EPFL) koostöös Eesti Meediaettevõtete Liidu (EML) ning Canoni ja Overalliga avab kolmapäeval, 21. veebruaril Tallinnas Viru Keskuse aatriumis kell 14.00 traditsioonilise pressifotode näituse, kus on väljas 2023. aasta parimad fotod. Samas avalikustatakse fotoauhindade võitjad ning tutvustatakse värskelt trükist tulnud “Eesti Pressifoto 2024” aastaraamatut.

Eesti Pressifotograafide Liidu (EPFL) ja Eesti Meediaettevõtete Liidu (EML) žürii koostöös Canoni ja Overall Pro Shop’iga valis üle tuhande kahesaja foto seast 2023. aasta ”Aasta Pressifoto” ning parima uudis-, olemus-, spordi- ja portreefoto.

Žürii esimees oli Õhtulehe peatoimetaja Martin Šmutov. Eestist olid fotosid hindamas fotograaf Raigo Pajula ja ajakirjanik Piret Reiljan. Välismaised žüriiliikmed olid Leedust pärit vabakutseline fotograaf ja fotograafia õppejõud Evgenia Levin ning Soome dokumentaalfotograaf Akseli Valmunen.

Kokku laekus konkursile 787 fototööd, pildifaile koos fotoseeriatega kokku 1287. Fotod kandideerisid neljas erinevas kategoorias (uudis, olemus, portree ja sport). Osalejaid oli tänavu 44. Kategooriate lõikes võitnud tööde hulgast valis žürii omakorda parima töö, mis pälvis tiitli „Aasta Pressifoto 2023“.

Fotokonkursi võitjad tehakse teatavaks ja auhinnad antakse üle pressifoto näituse avamisel. Iga kategooria võitja saab diplomi ja 1000 euro (neto) suuruse preemia.

Viru Keskuses toimuval näituse avamisel esitletakse ka raamatut „Eesti Pressifoto 2024“. Raamatu toimetaja Eero Vabamägi sõnul annab raamat põhjalikuma ülevaate läinud aasta olulisematest sündmustest Eestis. Raamatut saab soetada EPFLi kodulehe kaudu, kus on nähtav ka veebiraamat ning Rahva Raamatu poodidest.

Eesti Meediaettevõttete Liit