Tallinnas avati pressifoto aastanäitus ja avalikustati fotopreemiate võitjad

Tallinn, 6. märts 2020. Eesti Pressifotograafide Liit (EPFL) koostöös Eesti Meediaettevõtete Liidu (EML) ning Canoni ja Overalliga avas täna, 6. märtsil Tallinnas Ülemiste Keskuses traditsioonilise pressifotode näituse, kus on väljas 2019. aasta parimad fotod ning samas avalikustati ka fotoauhindade võitjad ja tutvustati värskelt trükist tulnud “Eesti Pressifoto 2020” aastaraamatut.

2019. aasta uudisfoto võitja on Postimehe fotoreporter Tairo Lutter fotoga “Rahvusspordiala lootused osutusid pätipoisteks”, millel on dopinguga vahele võetud murdmaasuusatajad Karel Tammjärv ja Andreas Veerpalu Seefeldis. Sama fotoga võitis Tairo Lutter ka „Aasta pressifoto 2019” preemia.

Parima olemusfoto auhinna sai Priit Simson Ekspress Meediast fotoseeriaga “Teistmoodi naabrid”. Fotoseeria on tehtud Pelgulinnas justkui üksteise külge “liimitud” majadest.

Parima spordifoto preemia võitis Postimehe fotoreporter Sander Ilvest fotoga “Lohesurfar tormisel merel”. Foto on tehtud oktoobris Vääna-Jõesuus toimunud  Wave Classic 2019 surfivõistlusel.

Parima portreefoto auhinna sai Dmitri Kotjuh Järva Teatajast fotoga “Esimene naiskapten raudteelaevas”, millel on Eesti esimene naisvedurijuht Margi Sander.

Kategooriate nominendid ja võitjate tööd leiab SIIT.

Iga kategooria võitja saab diplomi ja 1000 euro (neto) suuruse preemia. „Aasta Pressifoto 2019“ autor pälvib lisaks veel 1000 euro (neto) suuruse preemia.

Pressifoto näitus on märtsis avatud Tallinnas Ülemiste Keskuses, edasi saab parimaid pressifotosid uudistada Narvas, Pärnus, Tartus ja Rakveres.

Žürii, mille esimees oli Eesti Meediaettevõtete Liidu liikmeslehtede esindajana Õhtulehe peatoimetaja Martin Šmutov, hindas fotosid jaanuari alguses. Eestist olid fotosid hindamas ka vabakutseline loodusemees ja loodusfotograaf Urmas Tartes ning Eesti Päevalehe ja Delfi ühendtoimetuse välisuudiste osakonna juht Kadri Veermäe. Välismaised žüriiliikmed olid Soome fotograaf ja dokumentalist Ella Kiviniemi ning Rootsist pärit ning World Press Photo konkursil viis korda erinevates kategooriates võitnud pressifotograaf Magnus Wennman.

Täna Ülemiste Keskuses toimunud näituse avamisel esitleti ka raamatut „Eesti Pressifoto 2020“. Raamatu toimetaja Eero Vabamägi sõnul annab raamat põhjalikuma ülevaate läinud aasta olulisematest sündustest Eestis. Raamat on müügil Rahva Raamatu ja Apollo kauplustes ning EPFLi kodulehel.

Eesti Pressifotograafide Liidu koostööpartnerid konkursi “Aasta Pressifoto 2019″ korraldamisel on Eesti Meediaettevõtete Liit, Canon ja Overall.

Eesti Meediaettevõtete Liit