Teadusnõukoja liikmed said kätte pressisõbra ruupori

Tallinn, 20. detsember 2021. Tartu Postimehe peatoimetaja Rannar Raba andis täna Tartus Meediaettevõtete Liidu nimel teadusnõukoja liikmetele üle pressisõbra ruupori.

„Meie liitu kuuluvad ajakirjanikud ja taustajõud, toimetajad ja peatoimetajad on tähele pannud, et teadusnõukoja liikmed jagavad valitsuse seatud igapäevase töö kõrvalt inimestele väsimatult selgitusi seal, kus poliitikutel jääb sõnu puudu, ja annavad vastuseid ka siis, kui need ei ole rõõmustavad,“ ütles Rannar Raba. „Ja mis kõige rohkem tõsteti meedialiidu nõupidamisel esile: te teete seda ka siis, kui teie isiklik turvatunne on löögi alla seatud.“

Tartu Postimehe andmetel võttis ruupori nõukoja nimel vastu professor Irja Lutsar ja tegi sellega naljatades tuut! „Ajakirjanikega suhtlemises olime alguses naiivsed, niisamuti nagu olime koroonaviiruse vastu immuunnaiivsed,“ ütles ta. „Sattusime siia igaüks omal moel ja oleme seda tööd püüdnud teha oma südametunnistuse järgi. Ma arvan, et keegi meist ei ole ütelnud midagi, mida ta ei usu ja mida tema süda ei tunne.“

Pikemalt ruupori üleandmise kohta saab lugeda ja fotosid vaadata Tartu Postimehest SIIT.

Eesti Meediaettevõtete Liidu liikmeskanalite peatoimetajad valisid 10. detsembril toimunud aastakoosolekul pressisõbraks teadusnõukoja liikmed Tartu Ülikooli bio- ja siirdemeditsiini instituudi professori Irja Lutsari, Tartu Ülikooli matemaatilise statistika professori Krista Fischeri, Tartu Ülikooli psühholoogia instituudi afektiivse psühholoogia vanemteaduri  Andero Uusbergi, Põhja-Eesti Regionaalhaigla ülemarsti ja Tartu Ülikooli kirurgiliste haiguste professori Peep Talvingu, Tartu Ülikooli Kliinikumi infektsioonhaiguste arsti Pilleriin Soodla ja Tartu Ülikooli rakendusviroloogia uurija-professori Andres Meritsa.

Pressisõbra nimelise ruupori autor on metallikunstnik Ive-Maria Köögard.

Palun küsige fotosid pressisõbra ruupori üleandmisest Tartu Postimehe peatoimetajalt Rannar Rabalt rannar.raba@postimees.ee!

Eesti Meediaettevõtete Liit