Vahur Kalmre koolitas Venemaa ajalehekujundajaid

Tallinn, 11. juuni 2004. “Suurem osa Vene ajalehti teevad kujunduses alles esimesi samme sellel teel, mida Eesti on viimased kuus-seitse aastat käinud”, ütles Moskvast Venemaa ajalehekujunduse konverentsilt naasnud Vahur Kalmre.

Kalmre Moskvas

Kalmre kõneles konverentsi kahesaja osavõtja ees Eesti kogemustest üleminekul mustvalge ajalehe kujundamiselt värvilisele; tema meistriklass oli aga pühendatud Eesti ajalehtede redisaini õppetundidele. “Venelaste huvi praktiliste näpunäidete järele oli nii suur, et raske oli konverentsi vaheajal majast välja pääseda”, ütles Kalmre.

Tartu Postimehe vanemtoimetaja, Postimehe kujundustoimetaja ning mitme Eesti ajalehe kujunduse autor Vahur Kalmre oli üks kolmest konverentsi välisesinejast. Koos temaga jagasid venelastele oma teadmisi üleilmselt tuntud USA Missouri ülikooli ajalehekujunduse professor Daryl Moen ja Hispaania ajalehekujunduse ühingu president Javier Errea.

4.-6. juunini Moskvas toimunud Venemaa esimene ja rahvusvaheline ajalehekujunduse konverents oli korraldatud kokkuvõtteks Venemaa esimesele ajalehekujunduse konkursile. Ürituse korraldasid meediaorganisatsioonid IREX Media ja Eurasia Foundation. Kokku oli tulnud ligi kakssada ajalehekujundusega rohkem või vähem seotud huvilist üle kogu Venemaa, sealhulgas ka Siberist ja Baikali äärest.

EALL