Varulile anti üle pressisõbra ruupor

Tallinn, 20. detsember 1997. Täna andis Eesti Ajalehtede Liit (EALL) justiitsminister Paul Varulile üle 1997. aasta pressisõbralikuma avaliku elu tegelase tiitliga koos käiva auhinna – messingist ruupori. Ruupor anti üle justiitsministri aastalõpuvastuvőtul Sakala Keskuses.

Avatud suhtelmist sümboliseeriva ruupori üleandmisel ütles EALLi tegevdirektor Tarmu Tammerk, et ajalehed hindasid Paul Varuli valmisolekut suhelda ajakirjandusega operatiivselt ja võrdselt, olles avatud nii pealinna lehtedele kui maakonnaväljaannetele.

EALLi pressisõbra valimise eesmärk on juhtida aastalõpule omaselt lõbusamas toonis avalikkuse tähelepanu sellele, kuidas avaliku elu tegelased suhtlevad ajakirjandusega ja selle läbi avalikkusega.

Järgmisesse aastasse vaadates ütles Tammerk, et head šansid kandideerida 1998. a. pressisõbra auhinnale on näiteks sellel, kes töötab välja informatsioonivabaduse seaduse, mis praegu Eestis veel puudu on.

Samuti on võimalused sellel, kes kaotab kriminaalseadusandlusest solvanguparagrahvi, nii et solvanguasjad jääksid vaid tsiviilaasjaks. Taolist muudatust on nüüd ka lihtsam teha, sest 1997. a. tõi kaasa Eesti ajakirjanduse eetikakoodeksi vastuvõtmise. See on vabatahtlik eetikanormide kogu, mis loodetavalt vähendab vajadust ajakirjanduse pärast kohtuteed jalge alla võtta.

EALL