Žürii valis parimad mullused maakonnalehtede lood

Tallinn, 18. jaanuar 2023. Eesti Meediaettevõtete Liidu žürii valis täna toimunud koosolekul välja parimad eelmisel aastal maakonnalehtedes ilmunud arvamused, uudised ja olemuslood, võitja avalikustatakse veebruari keskel toimuval pressipeol.

2022. aasta maakonnalehe uudise nominendid on Kristel Härma ja Andres Pulveri artikkel Lääne-Virumaa Uudistes „Eesti 200 esinumber Rakveres on politseiuurimise all“, mis ilmus 26. aprillil; Tartu Postimehes 2.septembril ilmunud Jüri Saare artikkel „Tippkokk plaanib Toome varemetesse restorani“ ning Marko Suurmägi artiklid Sakalas, mis rääkisid sellest, kuidas Riigikogu liige soovis anda katuseraha oma suvila kõrvale tänavavalgustuse rajamiseks: 24.11. ilmunud „Riigikogulane soovis anda katuseraha oma suvila kõrvale tänavavalgustuse rajamiseks“ ja 25.11. ilmunud „Sulev Kannimäe parteikaaslaste otsusest: “Kui nii on parem, siis nii jääb.”“ ja „Vallavanema kinnitusel saab Mähma kindlasti tänavavalgustuse“.

Uudise kategoorias esitati 28 tööd. Žürii hinnangul oli 2022 uudiste poolest jätkuvalt hea aasta.

Maakonnalehe arvamuse nominendid on Piret Eesmaa arvamus 19. augusti Hiiu Lehes „Suvi, mil hakkasin päriselt mõistma oma vanaisa“, Rahel Lepa arvamus 8. mai Lääne-Virumaa Uudistes „Minust ei saa kunagi aasta ema“, Marko Suurmägi arvamus 9. juuli Sakalas „Vihmapiisad ja pommid“ ning Raul Vinni arvamus 25. mai Saarte Hääles „Kiire ühendus ei saa olla mugavusteenus“.

Arvamuse kategoorias esitati 18 tööd.

Olemusloo kategooria nominendid on Saarte Hääles ilmunud uuriv lugudesari, mille autorid on Kertu Kalmus ja Ain Lember (04.03. „Pea Tallinna teletorni kõrgune Sõrve meretuulepark paistaks Harilaidu välja“, 01.04. „MEIE NUNNUD ehk kakskümmend aastat varjudemängu ja tuulest tulnud tuhanded eurod“ ja 14.04. „GOTLANDI KOGEMUS – “Elektrit on ju vaja!” ehk Albertina, Matilda ja nende tuult jahvatavad järeltulijad“); Lääne Elus 13. augustil ilmunud Andra Kirna lugu „Tööinspektsioon: mõistagi on kooliajal esimesed sammud töömaailmas igati teretulnud“ ning Virumaa Teatajas 24. septembril ilmunud Aivar Ojaperve lugu „81-aastane Salla küla memm peab hoolimata oma soliidsest vanusest veisekarja“.

Olemuses laekus konkursile 33 tööd.

Geograafiliselt oli väljaannete esindatus žürii hinnangul hea.

Iga kategooria võitja saab auhinnaks 1000 eurot (neto) ja diplomi. Võitjad avalikustatakse 17. veebruaril Tallinnas toimuval pressipeol.

Žürii tööd juhatas Äripäeva peatoimetaja asetäitja Aivar Hundimägi. Žüriisse kuulusid meediaekspert ja -koolitaja Mart Raudsaar, Võrumaa Teataja peatoimetaja Kalev Annom, Eesti Päevalehe uuriva ja faktikontrolli toimetuse juhataja ja aasta ajakirjanik 2021 Holger Roonemaa ning Saarte Hääle peatoimetaja Gunnar Siiner.

Eesti Meediaettevõtete Liit