Algab kandideerimine aasta ajakirjandusauhindadele

Tallinn, 27. detsember 2002. Eesti Ajalehtede Liit (EALL) ootab 15. jaanuariks võistlustöid, mis kandideerivad aasta ajakirjandusauhindadele.

EALL kuulutab välja kandideerimise pressipreemia viiele kategooriale ning meediakontsern Bonnier koos ajalehega Äripäev kuulutavad välja kandideerimise uuriva ajakirjanduse preemiale. Tööde esitamise tähtaeg on 15. jaanuar 2003.

Pressipreemia konkursil nimetatakse 2002. a. trükiajakirjanduse parimad järgmises viies kategoorias: uudis; arvamus ja kolumn; olemuslugu, reportaaž ja artikkel; uudisfoto; olemusfoto. Igas kategoorias nimetatakse ka parim maakonnalehe kirjutis/foto. Samuti valitakse aasta juhtkiri (ilma rahalise preemiata).

Ajalehtede Liit nimetab žürii, mis koosneb suuremate lehtede peatoimetajatest, meediaspetsialistidest ja ajakirjandusõppejõududest.

Iga pressipreemia auhinna võitja saab diplomi ja 10 000 Eesti krooni suuruse preemia fondist, mille on moodustanud ajalehetoimetused. Iga žanrikategooria parim maakonnalehe kirjutis/foto saab 2500 krooni suuruse preemia.

Uuriva ajakirjanduse auhinna suurus on 25 000 Rootsi krooni. Auhinna määramisel lähtub žürii eelkõige artikli mõjukusest, aga ka selle žanrilisest meisterlikkusest. Uuriva ajakirjanduse žürii koosseisu kuuluvad järgmiste ajalehtede peatoimetajad: Eesti Ekspress, Eesti Päevaleht, Maaleht, Postimees, SL Õhtuleht, Äripäev.

Kandidaate saavad nimetada väljaanded, ajakirjanikud ise ja ajakirjandusega seotud institutsioonid. Töö peab olema publitseeritud Eestis 2002. a. Igale võistlustööle tuleb lisada osavõtja ankeet, kus on märgitud, missuguses kategoorias kandideeritakse.

Võistlustööd tuleb esitada 15. jaanuariks 2003 aadressil:
Ajalehtede Liit
Ajakirjanduspreemiad 2002
Pärnu mnt 67a
Tallinn 10134

EALL