Algab kandideerimine ajakirjandus-, foto- ja videopreemiatele

Tallinn, 12. detsember 2022. Eesti Meediaettevõtete Liit ja Eesti Pressifotograafide Liit kuulutavad välja kandideerimise 2022. aasta ajakirjanduspreemiatele ning foto- ja videoauhindadele.

“Aasta Pressifoto 2022” ja “Aasta Pressivideo 2022” konkursi tingimused on leitavad SIIN. Töid saab esitada 2. jaanuaril kella 23.59-ni. Tööd tuleb esitada SIIN.

Fotokonkursi kategooriad on samad: uudisfoto, olemusfoto, sport ja portree. Iga kategooria võidufotode autorid pälvivad diplomi ja 1000 eurot (neto). Kategooriate võidufotodest valib žürii ka Aasta Pressifoto, mille autor pälvib 1000 eurot (neto). Aasta pressivideo auhind on samuti 1000 eurot (neto).

Eesti Meediaettevõtete Liit (Meedialiit) kuulutab välja Meedialiidu peapreemia „Aasta ajakirjanik 2022“, mis antakse Meedialiidu liikmeskanali ajakirjanikule tema viimase aasta väljapaistva töö eest. Preemia suurus on 5000 eurot (neto). Preemiat rahastavad Delfi Meedia, Õhtuleht Kirjastus ja Äripäev.

Ajendatuna soovist tõsta Eesti ajakirjanduse professionaalset taset, kuulutab Rootsi meediakontsern Bonnier koos ajalehega Äripäev välja 2022. aasta uuriva ajakirjanduse auhinna. Auhinna suurus on 7500 eurot.

Meedialiit kuulutab välja ajakirjandusauhinna “Ajakirjanduspreemia 2022”, kus nimetatakse 2022. aasta parimad järgmistes kategooriates: uudis, arvamus, olemus, multimeedia, podcast, parim venekeelne olemuslugu (reportaaž või intervjuu), parim venekeelne arvamus ja parim venekeelne uuriv või probleemlugu. Uudise, arvamuse ja olemuse kategoorias nimetatakse ka parim maakonnalehe lugu. Kõik nende kategooriate võitjad saavad auhinnaks 1000 eurot (neto). Preemiaid rahastavad Delfi Meedia, Õhtuleht Kirjastus ja Äripäev.

Hans H. Luik, Igor Rõtov, Jüri Ehasalu, Margus Mets ja Toomas Leito pärijad kuulutavad välja elutöö ja noore ajakirjaniku preemia konkursi. Auhinnafondi suurus on 12 000 eurot, mis jaguneb järgmiselt: elutöö preemia 6000 eurot ja noore ajakirjaniku preemia 6000 eurot.

Ajakirjanduspreemiate konkursi tingimused on SIIN. Võistlustööd tuleb esitada 10. jaanuaril kella 23.59-ks SIIN.

Eesti Meediaettevõtete Liit