Euroopa Liidu ajakirjandusauhinna võitis Taimi Käos Valgamaalasest

Tallinn, 16. november 2004. Ajakirjanik Taimi Käos maakonnalehest Valgamaalane võitis Euroopa Liidu ajakirjanduskonkursi, mille korraldasid Eesti Ajalehtede Liit ja Euroopa Komisjoni Esindus Eestis.

Taimi Käos võitis preemia olemusloo kategoorias. Pealkirja all “Euroopa Liitu astumise esimesel kevadel” ilmus tema sulest sari kirjutisi (29.05., 26.06., 18.09.04) Valga maakonna inimeste elust. Žürii hindas seda, et autor käsitles optimistlikult ja soojalt Eesti ääremaade inimeste tegemisi Euroopa Liitu astumisel. Kiitust pälvis ka Rein Siku olemuslugu “Miks reporter Brüsselis sugu vahetas”, mis žürii hinnangul oli kirjutatud hea žanritunnetusega.

Kommentaari valdkonnas otsustati auhinda mitte välja anda.

Žürii hinnangul oli võistlustööde tase tagasihoidlikum kui kui varasematel aastatel. Auhinna väljaandmisel puudus dramaatika, sest võrdväärseid töid oli vähe.

Konkursile laekus 14 tööd. Žürii tänab kõiki osavõtnuid.

Žüriis olid Euroopa Liidu teabetalituse juht Villu Känd, Euroopa Komisjoni Esinduse Eestis pressiesindaja Pille Vaher, Concordia Audentes rahvusvahelise ülikooli meediateaduskonna dekaan Hagi Shein, meediaanalüütik Hannes Rumm ja Eesti Ajalehtede Liidu tegevdirektor Toomas Leito.

Preemia on lähetus detsembris Brüsselis toimuvale Euroopa Liidu tippkohtumisele.

EALL