Luik ostis Bonnierilt Ekspress Grupi osaluse

Tallinn, 15. november 2001. Hans H. Luik ostis Rootsi Bonnier Grupilt 50 protsenti Ekspress Grupist, mille Bonnier ostis Luigelt 1998. aastal.

Nüüdsest on Luik Ekspress Grupi ainuomanik, öeldakse Ekspress Grupi ja Bonnier AB ühisavalduses. “Me oleme kokku leppinud, et Ekspress Gruppi kuuluvate firmade huvides on luua senisest selgem omanikestruktuur,” kommenteeris tehingut Bonnier Grupi asepresident Thomas Axén.

Luik ütles avalduses, et ta vaatab lootusrikkalt tulevikku, võttes endale täieliku vastutuse Eesti lugejate ees. “Ma ei välista tulevikus uusi partnerlusi,” ütles Luik. “Kuid praegusel hetkel on Ekspress Grupi juhtkond suurepärases meeleolus, et pakkuda Eesti lugejatele värskeid ideid ja professionaalseid kirjastutooteid.”

Tehingu hinda pooled ei avalikustanud.

Ekspress Grupile kuulub nädalaleht Eesti Ekspress, 50-protsendiline osalus SL Õhtulehes, Eesti Päevalehes, Ajakirjade Kirjastuses, Lehepunktis, Expresspostis ja Eesti Meedia Fotos ning 89 protsenti trükikojas Printall.

Ekspress Grupi nõukogu uued liikmed on Luik, Rein Lang, Kalle Norberg ja Selle Mõtsar. EPLi nõukogu liikmed on lehe kaasomanik Jaan Manitski, Agu Kivimägi, Luik ja Mõtsar. SL Õhtulehe nõukogu liikmed on Hans Erik Matre, Mart Kadastik, Toomas Issak, Priit Hõbemägi, Gunnar Kobin ja Mõtsar. Ajakirjade Kirjastuse nõukogu liikmed on Matre, Kadastik, Issak, Kobin, Hõbemägi ja Viktor Mahhov.

Bonnieri gruppi kuuluv Marieberg AB omandas Luigelt 50 protsenti toonasest AS-ist Meediakorp 1998. aasta juulis.

EALL