Meediaettevõtete Liit peab aastakoosolekut ning valib pressisõbra ja -vaenlase

Tallinn, 6. detsember 2019. Eesti Meediaettevõtete Liidu liikmeskanalite peatoimetajad ja väljaandjad kogunevad teisipäeval, 10. detsembril aastakoosolekule, et teha kokkuvõte lõppevast aastast ning aastalõpule omases meeleolus valida ka tänavune pressisõber ja –vaenlane.

Peatoimetajad valivad Meedialiidu aastakoosolekul tänavuse pressisõbra ja pressivaenlase toimetuste esitatud kandidaatide seast. 1994. aastal alguse saanud pressisõbra valimise eesmärk on juhtida aastalõpule omaselt lõbusamas toonis avalikkuse tähelepanu sellele, kuidas avaliku elu tegelased suhtlevad ajakirjandusega ja selle läbi avalikkusega. Tiitli võib igal aastal saada erineva asja eest. Pressisõber võib olla avatud suhtleja või hoopis keegi, kes oma praktilise tegevusega aitab kaasa avatuma ühiskonna loomisele. Mõnes laureaadis võivad aga erinevad jooned korraga esindatud olla. Tunnustuse saaja ei pruugi olla vaid poliitik; kõne alla tuleb iga avalikus elus silma paistnud inimene, näiteks majanduse või kultuuri vallast. Pressisõber saab auhinnaks nimelise ruupori, mille autor on metallikunstnik Ive-Maria Köögard.

Aastakoosolekul kohtub peatoimetajate ja väljaandjatega Eesti Kunstiakadeemia professor ja ajaloolane David Vseviov.

Aastakoosolekul teevad Meedialiidu lõppevast aastast kokkuvõtte nõukogu esimees Argo Virkebau ja liidu tegevjuht Mart Raudsaar. Aastakoosolek kinnitab ka Meedialiidu järgmise aasta eelarve ning valib nõukogu liikmed ja esimehe.

Eesti Meediaettevõtete Liit