Kaebus nr 1031
Pressinõukogu otsus 22.04.2021 | ÕIGEKSMÕISTEV.
Elu24 ei rikkunud head ajakirjandustava.

Pressinõukogu arutas Juuksurite Ühenduse kaebust 4. märtsil 2021 Elu24-s ilmunud arvamuse „Juku-Kalle Raid: Seal, kus lõpeb mõistus, algab soeng“ peale ja otsustas, et väljaanne ei rikkunud head ajakirjandustava.

Tegemist on Juku-Kalle Raidi arvamusega Juuksurite Ühenduse pöördumise kohta saada eelisvaktsineeritud.

Juuksurite Ühenduse esindaja Kertti Viru kaebas Pressinõukogule, et ta pole ühegi ajakirjanikuga suhelnud ning tekst on välja rebitud kirjavahetusest. Kaebaja hinnangul jätab artikkel mulje, et tema ja juuksurid on lollid. Kaebaja selgitas, et kui temaga oleks võetud ühendust, siis ta oleks saanud oma väiteid selgitada. Kaebaja selgitas, et nende pöördumine oli mõeldud arutelu algatamiseks vastava spetsialistiga, mitte artikli avaldamiseks. Kaebaja leiab, et artikkel tekitab Juuksurite Ühendusele emotsionaalset kahju.

Elu24 vastas Pressinõukogule, et tegemist oli Juku-Kalle Raidi arvamuslooga. Elu24 kinnitusel ei avaldatud kolumnis uut infot, vaid kommenteeriti Juuksurite Ühenduse pöördumist. Elu24 rõhutas, et tegemist ei olnud intervjuu ega konfliktilooga, vaid kolumni ja teravkoha üle arutava arvamuslooga.

Pressinõukogu otsustas, et Elu24 ei rikkunud ajakirjanduseetika koodeksit. Pressinõukogu hinnangul oli tegemist arvamuslooga, milles kommenteeriti kaebaja pöördumist. Pressinõukogu leiab, et arvamuslugu on žanr, kuhu osapoolte kommentaare ei küsita ning milles võib autor oma isiklikke seisukohti väljendada.

Pressinõukogu