Kaebus nr 1045
Pressinõukogu otsus 26.08.2021 | ÕIGEKSMÕISTEV.
Postimees ei rikkunud head ajakirjandustava.

Pressinõukogu arutas Aleksandr Tšaplõgini kaebust Postimehe veebis 17. mail 2021 ilmunud artikli “Kapo “lemmikoperaatori” lai haare: püsikundedeks Tallinna linn ja Vene meedia” peale ja otsustas, et väljaanne ei rikkunud head ajakirjandustava.

Artiklis, mis räägib Venemaa telekanalitele ja Tallinna linnale kaastööd tegevast operaatorist Oleg Bessedinist, on öeldud Stolitsa peatoimetaja Aleksandr Tšaplõgini kohta, et ta löödi Eesti-vastase tegevuse eest ETV-st minema.

Aleksandr Tšaplõgin kaebas Pressinõukogule, et selline väide tema kohta on ebaõige ja laimav. Ta selgitas, et töösuhe ETV-ga lõppes poolte kokkuleppel, kuna ta otsustas minna poliitikasse.

Postimees vastas Pressinõukogule, et tegemist ei ole faktiväitega, vaid väärtushinnanguga, mille puhul on teatav subjektiivsus lubatud.

Pressinõukogu otsustas, et Postimees ei eksinud ajakirjanduseetika koodeksi vastu, sest tegemist on varem Aarne Rannamäe poolt ajakirjanduses välja öelduga. Pressinõukogu hinnangul oleks Postimees oma artiklis võinud Aarne Rannamäele viidata. 

Pressinõukogu