Kaebus nr 1081
Pressinõukogu otsus 27.01.2022 | ÕIGEKSMÕISTEV.
Pärnu Postimees ei rikkunud head ajakirjandustava.

Pressinõukogu arutas AS ATKO Bussiliinid kaebust Pärnu Postimehes 7. detsembril 2021 ilmunud artikli „Käre pakane viis bussid rivist välja, autoabi osutajatel käed-jalad tööd täis“ peale ja otsustas, et leht ei rikkunud head ajakirjandustava.

Artikkel räägib sellest, et külma ilma tõttu jäid mõned bussid seisma ja ei saanud sõitjaid vedada.

AS ATKO Bussiliinid kaebas Pressinõukogule, et pealkirja juures oleval fotol on ATKO Bussiliinide buss, mis tegelikkuses sõitis ning seega jätavad pealkiri ja fotoallkiri eksitava mulje, nagu poleks kõigil ATKO bussidel nii hästi läinud. Kaebaja selgitas, et see on tegelikkuses ainus liin, mida ATKO Bussiliinid Pärnus teenindavad. Kaebaja lisas, et kõik uudises kirjeldatud bussid, millel oli probleemid käivitumisega, olid SEBE omad.

Pärnu Postimees vastas Pressinõukogule, et pildiallkirjas on välja toodud, et hoolimata käredast pakasest toimis pildile jäänud liinil number 40 bussiliiklus. Leht märkis, et ATKO ei võtnud uudise ilmumise järel toimetusega ühendust ega palunud pilti eemaldada.

Pressinõukogu otsustas, et Pärnu Postimees ei eksinud ajakirjanduseetika koodeksi vastu. Pressinõukogu hinnangul ei jäta artikkel muljet, nagu oleks ATKO Bussiliinide bussidel käreda külmaga probleeme olnud. Ka pildiallkiri ütleb, et liinil nr 40 probleeme ei olnud.

Pressinõukogu