Kaebus nr 236
Pressinõukogu otsus 19.03.2009 | ÕIGEKSMÕISTEV.
Kanal 2 ei rikkunud head ajakirjandustava.

Pressinõukogu arutas Reigo Väli kaebust Kanal 2 saates Reporter 11. veebruaril 2009 näidatud loo „Hull ahistamislugu Lasnamäel: mahajäetud mees mürgitab juba neli aastat naise elu“ peale ning otsustas, et Kanal 2 ei ole rikkunud head ajakirjandustava.

Reporteri saatelõigus näidatakse kaebaja tehtud videot, vesteldakse psühholoogi ja juristiga ning sõna antakse ka kaebajale.

Reigo Väli kaebas Pressinõukogule, et loos on teda laimatud, moonutatud fakte ning pole avaldatud tema poolt esitatud fakte ja arvamust. Kaebaja ei ole rahul, et uudises ei selgitata, mis juhtus ja keda peksti ning vaatajale jäeti mulje, et tema oli kakluse algataja ja noaga vehkija. Kaebaja märgib, et video varastas Kanal 2 tema internetikontolt ja ei ole selle avaldamiseks luba küsinud.

Kanal 2 vastas Pressinõukogule, et Reigo Väli pöördus ise 1. veebruaril Kanal 2 toimetuse poole ja avaldas soovi, et Reporter teeks loo temaga seotud kaklusest. Oma kirjas toimetusele osutab ta internetiaadressile, kus video asub ja lubab vajadusel saata originaalfaili. Saatelõigu tegemisel võttis toimetus ühendust teise osapoolega, kes intervjuust keeldus. Kanal 2 märkis, et nende käsutuses on Reigo Välit puudutava kohtuotsuse koopia, mis annab ülevaate kaebaja varasemast käitumisest, kinnitab tema karistatust ja lähenemiskeelu kehtestamist.

Pressinõukogu otsustas, et Kanal 2 ei ole eksinud hea ajakirjandustava vastu, sest kaebajale on antud sõna ning video kasutamist lubas kaebaja oma kirjaga toimetusele. Pressinõukogu leiab, et toimetusel oli kohustus teemat laiendada ning hankida lisainfot.

Pressinõukogu