Kaebus nr 401
Pressinõukogu otsus 29.03.2012 | ÕIGEKSMÕISTEV.
Pärnu Postimees ei rikkunud head ajakirjandustava.

Pressinõukogu arutas Veekvaliteet OÜ juhatuse liikme Risto Jaansoni kaebust Pärnu Postimehes 16. veebruaril 2012 ilmunud artikli „“Ideaalse“ vee filtri eest küsitakse 990 eurot“ peale ning otsustas, et leht ei ole rikkunud head ajakirjandustava.

Artiklis on juttu Pärnus tegutsevast kallite veefiltrite müüjast Veekvaliteet OÜst, mille üks juhatuse liikmetest Risto Jaanson oli lehe väitel veel 2010. aastal Kvaliteetvesi OÜ juhataja. Kvaliteetvesi OÜ suhtes aga laekus tarbijakaitseametile mitu kaebust, milles kurdeti, et seadmed on läinud katki, kuid müüjaga ühendust ei saa.

Veekvaliteet OÜ juhatuse liige Risto Jaanson kaebas Pressinõukogule, et artiklis on avaldatud moonutatud infot. Kaebaja ei ole rahul, et leht saatis artikli tutvumiseks 35 minutit enne lehe trükki minekut ning seepärast ei olnud firmal enam võimalik materjali kontrollida. Kaebaja peab artikli juures olevat fotot puhastussüsteemist eksitavaks. Samuti ei ole kaebaja rahul, et ei saanud võimalust vastulauseks.

Pärnu Postimees vastas Pressinõukogule, et Risto Jaanson oli Kvaliteetvesi OÜ tegevjuht. Lehe kinnitusel saatis ajakirjanik loo Veekvaliteet OÜ esindajale Paul Kasele tutvumiseks ja sai tema käest ka vastuse. Samuti märkis leht, et firma esindaja sai artiklis sõna.

Pressinõukogu otsustas, et Pärnu Postimees ei ole rikkunud ajakirjanduseetika koodeksit. Pressinõukogu hinnangul on Veekvaliteet OÜ-le artiklis sõna antud. Artikli ülevaatamise järel saatis firma esindaja lehele vastuse paari märkusega, mis aga artikli kontekstis olulist rolli ei mängi. Pressinõukogu ei pea loo juures olevat fotot eksitavaks.

Pressinõukogu