Kaebus nr 438
Pressinõukogu otsus 24.01.2013 | ÕIGEKSMÕISTEV.
Meie Maa ei rikkunud head ajakirjandustava.

Pressinõukogu arutas AS Saare Ereki kaebust Meie Maas 13. oktoobril 2012 ilmunud artikli „Tennisehall sai lõpuks avatud“ peale ning otsustas, et leht ei rikkunud head ajakirjandustava.

Artikkel ütleb, et Kuressaares avati tennisehall, mis läks maksma ligi 650 000 eurot.

AS Saare Erek kaebas Pressinõukogule, et antud summa ei vasta reaalsele tennisekeskuse maksumusele ja seega on tegemist ebatäpse ja eksitava infoga. Kaebaja lisas, et nii Saare Tennisekeskus kui AS Saare Erek käsitlevad keskuse ehitusmaksumust ärisaladusena ja seega ei saa leht seda teada.

Meie Maa vastas Pressinõukogule, et leht avaldas tennisehalli orienteeruva maksumuse, sest selle oli avaldanud Meie Maale tennisekeskuse juht Aivi Auga 2011. aasta augustis. Leht lisas, et Kuressaare tennisekeskus on avalikuks kasutamiseks mõeldud objekt ja seega selle maksumuse väljatoomine pakub ka avalikkusele huvi.

Pressinõukogu otsustas, et Meie Maa ei rikkunud ajakirjanduseetika koodeksit. Meie Maa nimetas 2011. aasta 10. augustil ilmunud artiklis „Uue tennisekeskuse juht Aivi Auga peab paksu vere ära segama“ tennisehalli maksumuseks 650 000 eurot. Lehe kinnitusel ütles hinna välja tennisekeskuse juht.

Pressinõukogu