Kaebus nr 560
Pressinõukogu otsus 25.03.2015 | ÕIGEKSMÕISTEV.
Kanal 2 ei rikkunud head ajakirjandustava.

Pressinõukogu arutas SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) kaebust 23. veebruaril 2015 eetris olnud Kanal 2 saate „Kuidas peatada Putin?“ peale ja otsustas, et Kanal 2 ei rikkunud head ajakirjandustava.

Saade räägib Venemaa tegutsemisest naaberriikides, kus saates esinenud ekspertide väitel rahastatakse erinevaid gruppe ja organisatsioone, et nad õhutaksid vaenu ja levitaks Venemaa propagandat.

SAPTK kaebas Pressinõukogule, et saates loodi tõele mittevastav kuvand, nagu oleks SAPTK-il varjatud suhted Venemaa võimuringkondadega ja nagu tegutseks SAPTK Venemaa propagandainstrumendina Eestis ning nagu saaks SAPTK Venemaa võimuorganitelt rahalist toetust. SAPTK leiab, et saatega on loodud neist moonutatud, eksitav ja head nime kahjustav kuvand, mis ei vasta reaalsusele. Kaebaja ei ole rahul, et neile ei antud kommentaarivõimalust samas saates.

Kanal 2 vastas Pressinõukogule, et saates käsitletakse Venemaa ja president Putini välispoliitilist tegevust ja üldistavalt Venemaa mõjutustegevust ja selle erinevaid võtteid naaberriikides. Kanal 2 märkis, et saates ei ole ära toodud ühtegi konkreetset organisatsiooni, keda saates esinejad silmas on pidanud. Kaadrid SAPTK-i poolt organiseeritud sügisesest meelevaldusest illustreerivad kooseluseaduse Riigikogus menetlemise ajal ühiskonnas toimunut.

Pressinõukogu otsustas, et Kanal 2 ei ole eksinud ajakirjanduseetika koodeksi vastu. Kuigi saates näidatakse kooseluseaduse vastu korraldatud meeleavaldusi, ei viita ükski saates esinenud ekspertidest SAPTK-ile.

Pressinõukogu