Kaebus nr 663
Pressinõukogu otsus 15.09.2016 | ÕIGEKSMÕISTEV.
Postimees ei rikkunud head ajakirjandustava.

Pressinõukogu arutas MTÜ Klubi Tartu Maraton kaebust Postimehe lisas Arter 4. juunil 2016 ilmunud artikli „Alfaisaste verepulm“ peale ja otsustas, et leht ei ole rikkunud head ajakirjandustava.

Arteris ilmus Tartu Rattaralliga seotud lugu, mille juures oli foto veriste säärtega jalgratturist. Foto juures on kirjas: „Postimehe ajakirjanik oli Tartu Rattarallil näinud seni vaid teiste valusaid õnnetusi. Nüüd, eelmisel nädalavahetusel, sattus ka tema veriste sündmuste keskmesse.“

MTÜ Klubi Tartu Rattamaraton kaebas Pressinõukogule, et lugu ja pilti vaadates jääb mulje, et foto on tehtud 29. mail toimunud Tartu Rattaralli, kuigi tegelikult on pilt tehtud 2011. aasta Tour de France´il ja pildil on hollandi rattur. Kaebaja märgib, et foto juures ei ole ühtegi selgitust, kus ja millise ürituse fotoga on tegu.

Postimees vastas Pressinõukogule, et avaldas 14. juunil täpsustuse pildi kohta nii paberlehes kui ka veebis ja lootis, et kaebaja jääb sellega rahule. Postimees soovis artikliga juhtida tähelepanu võistluste korralduslikele puudustele, mille tagajärjeks olid osalejate kukkumised, mis on eluliselt ohtlikud.

Pressinõukogu otsustas, et fotole ei ole küll lisatud selgitavat pildiallkirja, et pilt ei ole tehtud Tartu Rattarallil, kuid toimetus tunnistas eksimust ja avaldas selgituse. Kuna tegemist ei ole suure ega ka konkreetset isikut personaalselt puudutava veaga, siis ei ole head ajakirjandustava rikutud.

Pressinõukogu