Kaebus nr 700
Pressinõukogu otsus 26.01.2017 | ÕIGEKSMÕISTEV.
TV3 ei rikkunud head ajakirjandustava.

Pressinõukogu arutas Lauri Grand Uustalu, Gerli Grand Uustalu, Gowri Grand Uustalu, Sirli Salumäe ja Erika Raji Uustalu kaebust 8. septembril 2016 TV3 eetris olnud saate „Evelin“ peale ja otsustas, et saates ei ole rikutud head ajakirjandustava.

Saates vestleb saatejuht Evelin Ilves Erika Salumäega tütre abiellumisplaanidest ja lapseootusest ning ema ja tütre omavahelistest suhetest. Samuti räägitakse Erika Salumäe lapsepõlvest.

Lauri Grand Uustalu, Gerli Grand Uustalu, Gowri Grand Uustalu, Sirli Salumäe ja Erika Raji Uustalu kaebasid Pressinõukogule, et saates halvustati nende perekonda. Kaebajad leiavad, et Erika Salumäe ja Evelin Ilves ütlesid saates mitmeid arvamusi paika panevate faktidena, mis olid nende perekonda laimavad ja kompromiteerivad. Kaebajad märgivad, et Sirli Salumäe pulmakorraldus oli Erika Salumäega kooskõlastatud. Kaebajad ei ole rahul, et saatejuht naeruvääristas noorte pulma. Kaebajad ei ole rahul, et saatejuht ei võtnud nendega eelnevalt ühendust, et ära kuulata nende versioon. Kaebajad märgivad, et paljud saates kõlanud väiteid on valed.

TV3 vastas Pressinõukogule, et „Evelin“ on talk show formaadis vestlussaade, kus esinevad inimesed räägivad vabas vormis erinevatel teemadel ja teevad seda ka emotsionaalselt. TV3 lisas, et Erika Salumäe rääkis kogemusest selgelt isiklikust vaatevinklist, tema esinemine saates oli väljapeetud ja viisakas. TV3 väitis, et saatesse olid kavandatud Sirli Salumäe koos elukaaslase Gowri Grand Uustaluga ning saate meeskond hankis neile ka lennukipiletid. Mõlemad aga keeldusid saates osalemisest, kui selgus, et saates on ka Erika Salumäe.

Pressinõukogu otsustas, et TV3 ei ole 8. septembri saates „Evelin“ eksinud ajakirjanduseetika koodeksi vastu. Pressinõukogu hinnangul ei naeruväärista ega laima saade kaebajate perekonda.

Pressinõukogu hinnangul loobusid kaebajad ise oma seisukoha kajastamise võimalusest seeläbi, et Sirli Salumäe ja Gowri Grand Uustalu otsustasid saates mitte osaleda.

Pressinõukogu