Kaebus nr 788
Pressinõukogu otsus 01.03.2018 | ÕIGEKSMÕISTEV.
MK-Estonia ei rikkunud head ajakirjandustava.

Pressinõukogu arutas Venemaa Kaasmaalaste Ühenduse esimehe Nikolai Prjanitšnikovi kaebust 20. septembril 2017 MK-Estonias ilmunud artikli „Kedagi ei ole unustatud“ peale ja otsustas, et leht ei rikkunud head ajakirjandustava.

Artikkel räägib sellest, et sõjas langenute mälestusmärke juba aastaid hooldav Venemaa Kaasmaalaste Ühendus ei saanud eelmisel aastal Venemaa saatkonnalt enam rahalist toetust.

Venemaa Kaasmaalaste Ühenduse esimees Nikolai Prjanitšnikov kaebas Pressinõukogule, et artiklis on valdavad saatkonna esindaja arvamused ja ajakirjaniku järeldused, milles nimetati ühendust sulideks. Kaebaja ei ole rahul, et ühenduse kohta esitati süüdistusi, kuid neile sõna ega vastulause võimalust ei pakutud.

MK-Estonia vastas Pressinõukogule, et ajakirjanik suhtles saatkonnas viie erineva allikaga, kes kõnealuse teemaga tegelevad. Leht märkis, et teemaga pöördus toimetuse poole kaebaja ja seega oli saatkond süüdistatavaks pooleks, kelle anti sõna. Artikli kirjutamisel kasutati lehe väitel saatkonna töötajate valduses olevaid dokumente. MK-Estonia märkis, et mõlemad osapooled on saanud sõna ja lugu on seega tasakaalustatud.

Pressinõukogu otsustas, et MK-Estonia ei eksinud ajakirjanduseetika koodeksi vastu. Pressinõukogu hinnangul said artiklis mõlemad pooled sõna.

Pressinõukogu