Kaebus nr 797
Pressinõukogu otsus 29.03.2018 | TAUNIV.
Maa Elu rikkus head ajakirjandustava.

Pressinõukogu arutas Martin Keskküla kaebust Maa Elus 18. jaanuaril ilmunud artikli „Võitlus Hiiumaa vana maja pärast jätkub“ peale ja otsustas, et leht rikkus head ajakirjandustava.

Artikkel räägib Hiiumaal asuva vana maja müümise katsetest. Ühe ostuhuvilisena nimetatakse artiklis Martin Keskküla.

Martin Keskküla kaebas Pressinõukogule, et artiklis on ühe poole arvamus ja laim tema kohta, et ta keeldus kommentaaridest. Samuti leiab kaebaja, et fakte ei ole kontrollitud. Kaebaja kinnitusel ei vasta tõele artiklis olev info selle kohta, et ta tegeleb spordiennustuste ja kasiinodega.

Maa Elu selgitas, et leht kõrvaldas artiklist eksliku väite juba loo ilmumispäeval. Samuti vabandasid lehe peatoimetaja ja artikli autor kaebaja ees. Vabandus ilmus ka Maa Elu paberlehes 25. jaanuaril. Maa Elu lisas, et artikli autor küsis kaebajalt enne loo ilmumist kommentaari, kuid kaebaja keeldus.

Pressinõukogu otsustas, et Maa Elu rikkus ajakirjanduseetika koodeksi punkti 4.1., mis näeb ette, et uudismaterjal põhinegu tõestataval ja tõenditega tagatud faktilisel infol. Pressinõukogu hinnangul on eksimine kaebaja seotuse kohta spordiennustuse ja hasartmängude veebilehega tõsine viga ja sellise väite oleks pidanud enne avaldamist üle kontrollima.

Pressinõukogu tunnustab Maa Elu selle eest, et vea ilmnedes tehti kiiresti parandus ja vabandati kaebaja ees.

Pressinõukogu