Kaebus nr 890
Pressinõukogu otsus 28.03.2019 | ÕIGEKSMÕISTEV.
Õhtuleht ei rikkunud head ajakirjandustava.

Pressinõukogu arutas Edgar Liivamägi kaebust Õhtulehes 29. jaanuaril 2019 ilmunud artikli „Raadiohääl Aili Sture pääses identiteedi varastanud ahistajast“ peale ja otsustas, et leht ei rikkunud head ajakirjandustava.

Artikkel räägib sellest, et Sky Plusi saatejuht Aili Sture kannatas pideva laimu, identiteedivarguse ja ähvarduste laviini all. Tema ähvardajaks oli Edgar Liivamägi.

Edgar Liivamägi kaebas Pressinõukogule, et tema andmed (sotsiaalmeedia kontod ja Instagram) on avalikustatud ilma loata. Kaebaja leiab, et artikkel levitab tema kohta laimu, mis ei vasta tõele. Samuti leiab kaebaja, et artikliga on tema eraellu sekkutud.

Õhtuleht vastas Pressinõukogule, et Õhtuleht kaebaja sotsiaalmeedia kontosid ja Instagrammi ei avalikustanud. Leht lisas, et kaebaja ei ole kaebuses esitanud midagi, mis lükkaks ümber teise poole väited. Õhtuleht lisas, et artikli puhul oli tegemist refereeringuga, lisaks kontrollis leht esitatud väiteid kohtust.

Pressinõukogu otsustas, et Õhtuleht ei eksinud ajakirjanduseetika koodeksi vastu. Pressinõukogu hinnangul põhineb refereeritud artikkel kriminaaluurimise materjalidel ja artikliga ei ole kaebaja eraellu tungitud. Lisaks ei esitanud kaebaja ühtegi väidet, mis artiklis avaldatu ümber lükkaks.

Pressinõukogu